خواننده صدای سوپرانو می گوید که خوانندگی اپرا برایش درمانگر است

خواننده صدای سوپرانو می گوید که خوانندگی اپرا برایش درمانگر است
نگارش از Euronews

«افسانه های هوفمن» شاهکار اواخر دوران رومانتیک اثر اوفنباخ یکی از محبوب ترین اپراهای آهنگسازان فرانسه در بین مردم دنیاست.

«افسانه های هوفمن» شاهکار اواخر دوران رومانتیک اثر اوفنباخ یکی از محبوب ترین اپراهای آهنگسازان فرانسه در بین مردم دنیاست. این اپرا جستجوی مطلق و ذات جاودانه زن را به تصویر می کشد.

ارمونلا جاهو، خواننده صدای سوپرانو که بتازگی در اپرای «افسانه های هوفمن» ایفای نقش کرده می گوید که خوانندگی اپرا برایش درمانگراست.

وی می گوید: «خواندن در اپرا برای من فقط شغل نیست نوعی درمان هم است. وقتی روی صحنه هستم، دچار تغییر و تحول عمیق می شوم. در زندگی امروزی، غرق شدن در رویا آنهم روی صحنه هدیه بزرگی است. باید اعتراف کنم که این لحظات را مثل اولین و آخرین لحظه زندگیم تجربه می کنم. وقتی به این فکر می کنم انتظارم به پایان می رسد، دیگر نگران این نیستم که مردم در باره خواندن من چه نظری دارند و به خودم می گویند این لحظه از آن من است. تلاش می کنم و تمام توانم را به کار می گیرم تا غایت این لحظه را زندگی کنم .»

او در ادامه می گوید که خوانندگی اپرا شور و احساس زیادی در او برمی انگیزد. وی می افزاید: «روزهایی هستند که کاملا کنترل از دستتان در می رود اما هیچ اختلالی نباید در صدا پیش بیاید. وظیفه ماست که مأموریتمان را تا آخر به انجام برسانیم. و هرگز نمی بایست جنبه عقلانی این نکته را که خواننده هستم فراموش کنم. همیشه سعی کرده ام واقعی باشم و کاملا مهار کارها از دستم در نرود و به لطف پشتکار و کار سخت روزانه می توانم هر دو را داشته باشم: هم کنترل و هم شور و احساس حقیقی.»

مطالب مرتبط