Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

بوداپست؛ جشنواره رقص لیندی هاپ

بوداپست؛ جشنواره رقص لیندی هاپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقصندگان و علاقمندان به رقص «لیندی هاپ» از سراسر جهان به بوداپست، پایتخت مجارستان آمده اند تا در دهمین جشن دانشگاه لیندی شوک شرکت کنند.

آگهی

رقصندگان و علاقمندان به رقص «لیندی هاپ» از سراسر جهان به بوداپست، پایتخت مجارستان آمده اند تا در دهمین جشن دانشگاه لیندی شوک شرکت کنند. این جشنواره بزرگترین رویداد مربوط به رقص لیندی هاپ در اروپا بشمار می آید و توسط یک انجمن محلی برگزار می شود. روزها، شرکت کنندگان می توانند در کلاسهای رقص شرکت کنند و سپس در رقص شبانه استعداد خود را به نمایش بگذارند.

یک رقصنده از کشور اسلوونی می گوید: «با آدمهای تازه ای آشنا می شویم. هیجان انگیز است. دیدن دوستان قدیمی در رویدادهای اینچنین نیز هیجان آور است. البته از همه مهمتر رقصیدن با آنهاست.»

رقص لیندی هاپ (Lindy hop) در دهه ۱۹۲۰ در نیویورک و از دل موسیقی جاز پدید آمد. این رقص در فاصله سالهای ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ بسیار محبوب بود.

مارسل بندک، پایه گذار این جشن می گوید: «تا پایان دهه نود، تنها شیوه ای از موسیقی به این نام رایج بود. ولی کم کم رقص لیندی هاپ شناخته شد. از آن زمان، این سنت تبدیل به سبکی زنده در رقص شد. بسیاری از جوانان به آن علاقمند هستند. در اروپا خیلی محبوب است. امیدوارم در مجارستان هم محبوبیت پیدا کند.»

رقصندگان مدام باید همگام با بداهه نوازی نوازندگان جاز حرکات خود را تغییر دهند. نحوه پوشش شرکت کنندگان در تداعی فضای دهه های گذشته اهمیت دارد.

شیوانی، رقصنده جوانی که از آفریقای جنوبی آمده می گوید: «نخستین بار این رقص را در کلوب های جاز لندن دیدم. دیدن آنها برایم جالب بود. موسیقی خوبی بود. فرهنگ رقصیدن خیلی زیباست. مردم پوشش تازه ای دارند و شادمانی می کنند.»

یکی از افرادی که در این جشن به شرکت کنندگان نحوه رقصیدن را آموزش می دهد می گوید: «اینگونه رقص برای کسانیکه برای نمونه ریاضیدان هستند جذاب است. در اینجا افراد دانشگاهی زیادی هستند. افراد یاد می گیرند چگونه احساس خود را نشان دهند. رقص بسیار آزادی است.»

هیات داوران جایزه بهترین رقص را به یک زوج روسی اختصاص داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان