Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیانو و سازهای ضربی، اجرایی از یوجا وانگ در مرکز ملی هنرهای نمایشی چین

با همکاری
پیانو و سازهای ضربی، اجرایی از یوجا وانگ در مرکز ملی هنرهای نمایشی چین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این برنامه توسط .

یوجا وانگ، پیانیست آمریکایی چینی تبار یک نوازنده تمام عیار موسیقی کلاسیک است که خیلی به هنرمندان راک شباهت دارد. این نوازنده پیانو میلیونها چینی را با دنیای آثار آهنگسازانی چون راخمانینوف و پروکوفیف آشنا کرده است. او اخیرا در بنای جدید و مدرن هنرهای نمایشی در پکن به همراه مارتین گروبینگر، نوازنده سازهای کوبه ای برنامه اجرا کرده است: اجرایی سرزنده و پرشور.

یوجا وانگ، پیانیست چینی-آمریکایی، اخیرا در مرکز ملی هنرهای نمایشی در پکن آثاری از آهنگسازان قرن بیستم و معاصر را اجرا کرده است.

سونات برای دو پیانو و سازهای ضربی، ساخته بلا بارتوک، آهنگساز مجار قرن بیستم یکی از سه کنسرت این پیانیست توانا و با استعداد بود. او در این برنامه به همراه مارتین گروبینکر، نوازنده اتریشی سازهای کوبه ای مخاطبان چینی را مسحور کرد.> Fiercely observant piece by Janet Malcolm, photo by the one and only paridukovic</a> <a href="https://t.co/4Ax0ARhbgd">https://t.co/4Ax0ARhbgd</a></p>— Yuja (YujaWang) August 29, 2016

وی درباره این اجرا می گوید: «به نظرم، این تنظیم سونات بارتوک برای دو پیانو و سازهای ضربی اثری به یادماندنی و تاریخی خواهد بود شد. زیرا قسمت پیانوی دوم به دو ساز کوبه ای مریمبا محول شده است. فاصله کلیدهای ماریمبا خیلی بیشتر از فاصله بین کلیدهای پیانو است و برای این که قطعه با همان سرعت اجرا شود به تمرین زیاد و حرکت های خیلی تند نیاز است.»

علاوه بر این سونات ِ بارتوک، وانگ آثاری از جان پساتاس، آهنگساز معاصر اهل نیوزیلند را نیز برای تماشاچیان چینی اجرا کرد. پیانست ۲۹ ساله درباره کار با نوازندگان سازهای ضربی می گوید: «دوست دارم همراه با خواننده یا همراه با سازهای زهی پیانو بزنم اما با نوازنده ساز کوبه ای به زبان دیگری نیاز است! نوازنده ساز کوبه ای موسیقی را خیلی مستقیم و خیلی دقیق تعبیر می کند و من تا حدی همین دید را نسبت به موسیقی دارم و برای رسیدن به این برداشت از موسیقی باید به خودم فشار بیاورم که خیلی خوب است.»

یوجا وانگ دوست دارد روش های مختلف بیان هنری را بیازماید. در منطقه هنری موسوم به «۷۹۸ پکن» که پیشتر منقطه ای صنعتی بود و امروز به محله ای مملو از آثار هنری تبدیل شده، او به دیدار گالری UCCA می رود که برخی از معروفترین آثار رابرت راشنبرگ، نقاش و هنرمند امریکایی قرن بیستم در آن نمایش داده می شود.
او درباره ارتباط هنر معاصر و نوازندگی پیانو می گوید: «به نمایشگاه آثار هنری می روم و گاهی وقتی که اصلا انتظارش را ندارم عمیقا تحت تاثیر قرار می گیرم. همیشه در جستجوی منبع الهام هستم. هنر معاصر را دوست دارم چون می توانم ایده های هنر معاصر را در موسیقی معاصر به کار ببرم. همه اینها با هم در ارتباط است، سرچشمه همه آنها یکی است و در اعماق قلب و روح و ذهن جا دارد. نمی دانم چطور بیانش کنم. به هر حال کار من نواختن پیانو است.»

یوجا وانگ اهل سفر است و می گوید دوست دارد در سفر درباره دیدگاههایش درباره موسیقی با دیگران صحبت کند. او می گوید: «وقتی دختران جوان به سراغم می آیند، شرمنده ام می کنند. به نظرم هم سلیقه مرا در مد می پسندند و هم جرأتی را که در کار من است و حس اعتماد به خودم و بازیگوشی را هم دوست دارند. فکر می کنم خیلی جرأت می خواهد که با چهار نوازنده سازهای کوبه ای کنسرت اجرا کنید.»

یوجا وانگ و مارتین گرونبینگر قرار است در ماه دسامبر سال جاری میلای (۱۳-۲۷ دسامبر ۲۰۱۶) در وین، مونیخ، زوریخ و تل آویو هم برنامه اجرا کنند. برنامه «موزیک» از مسئولان «مرکز ملی هنرهای نمایشی پکن» و همچنین از مسئولان بنیاد رابرت راشنبرگ در پکن تشکر می کند.

این برنامه توسط .به شما تقدیم می شود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یوجا وانگ برای کنسرت تمرین می کند

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی