Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اکران عمومی فیلم «الهه ها» شگفتی جشنواره کن

اکران عمومی فیلم «الهه ها» شگفتی جشنواره کن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «الهه ها» (Divines) یکی از شگفتی های جشنواره کن و برنده دریافت جایزه دوربین طلایی جشنواره، راهی سینماهای فرانسه می شود.

آگهی

فیلم «الهه ها» (Divines) یکی از شگفتی های جشنواره کن و برنده دریافت جایزه دوربین طلایی جشنواره، راهی سینماهای فرانسه می شود.

فیلم که اولین تجربه کارگردانی هدا بنیامینا است داستان دو دوست در محله فقیر نشین پاریس را روایت می کند. هر دو در آرزوی پول و قدرت، با دلال مواد مخدر همکاری می کنند ولی یکی از آنها در مسیر دیگری گام بر می دارد.

هدی بنیامینا می گوید کارگردانی خودآموخته است. او پس از دوره آرایشگری برای گرفتن دیپلم و تکمیل تحصیلات به دبیرستان برگشت و مسیر او به ساخت یک فیلم کوتاه منتهی شد. او می گوید: «من استاد راهنمایی به نام گریگوری پروتش داشتم، فیلم مده آ ساخته پازولینی و کتابی به نام «سفری به انتهای شب» را در دستم گذاشت. از طریق هنر، توانستم خشم خود را در خدمت هنر بگیرم.»

فیلم «الهه ها» از تجربیات کارگردان از شورش سال ۲۰۰۵ پاریس الهام گرفته است. دنیا، قهرمان جوان فیلم که در سودای ثروت و شان در آستانه از دست دادن همه چیز قرار می گیرد، هشدار و همچنین فریادی از عمق سینه است. هدی بنیامینا در ادامه می گوید: «دنیا در تلاش برای رسیدن به خدای پول است، رسیدن به موفقیت و اتومبیل های زیبا و رویای سفر به پوکت (ناحیه ای در تایلند) را دارد. در عین حال به آرامش درونی نیاز دارد. به نظر من در جامعه ای که در آن زندگی می کنیم باید در مورد ارزش هایمان از خود پرسش کنیم.»

سال ۲۰۰۶ هدی بنیامینا با سازمانی به نام «۱۰۰۰ چهره» در مونترآل آشنا شد که کارگاهی برای دمکراتیزه کردن سینما است. هدی فیلمبرداری را در آنجا یاد گرفت. این سازمان در همکاری با کارشناسان به دهها جوان برای شروع پروژه های فیلمسازی کمک کرده است.

فیلم «الهه ها» در هر جا که نمایش داده شده با احساسات قوی و خنده همراهی شده است. فیلم از ۳۱ اوت در سینماهای فرانسه اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد