جاذبه های دهه پنجاه میلادی در سیدنی

جاذبه های دهه پنجاه میلادی در سیدنی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استرالیا میزبان جشنواره ای برای بزرگداشت جاذبه های پوشاک و تزیینات خانگی دهه پنجاه میلادی است.

آگهی

استرالیا میزبان جشنواره ای برای بزرگداشت جاذبه های پوشاک و تزیینات خانگی دهه پنجاه میلادی است. این مراسم سالانه در سیدنی برگزار می شود و شامل لباس، موسیقی و رقص است.

تارا ماس، نویسنده و شرکت کننده این جشن ضمن ابراز علاقه به دهه پنجاه، از زندگی در قرن بیست و یکم راضی است. او می گوید: «به نظر من نوستالژی دو نوع است، نوستالژی بازسازی دهه پنجاه که می خواهد همه چیز به آن صورت بازسازی شود و در آن دوره زندگی کند. نوستالژی بازتابی، مانند من که اعتقاد ندارد همه چیز آن دهه خیلی عالی بود، من با عینک صورتی به مشکلات سیاسی و اجتماعی آن دوره نگاه نمی کنم ولی چیزهای خوب آنرا دوست دارم.»

نمایشگاه در بنای سیدلر برگزار می شود. هری سیدلر، معمار معروف استرالیایی این خانه را با مجموعه ای از تزیینات و مبلمان کلاسیک و استثنائی آن دوران طراحی کرد. طراحی نوین و متفاوت خانه، آنوقت موجب بحث بسیار و نظرات متفاوت شد.

جو نیکلاس، برگزار کننده نمایشگاه می گوید: «مجموعه ای از لوازم و مبلمان زمان ساخت بنا، یعنی سال ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۰ در اینجا هست. اما شی مورد علاقه من، کلکسیون صندلی است که هری سیدلر پیش از اینکه برای طراحی خانه به اینجا بیاید، از نیویورک برای پدر و مادرش خریده بود.»

مدیریت خانه اکنون به عهده موسسه موزهای سیدنی است و برای نمایش عمومی مجموعه کامل و دست نخورده معماری خانگی نیمه قرن بیستم نگهداری و پاستفاده می شود. جشن یک روزه جاذبه های ده پنجاه میلادی، ۲۱ اوت، سی و یکم مرداد در سیدنی برگزار شد. این رویداد سالانه که در استرالیا طرفدار پیدا کرده است، اکنون در شهرهای دیگر کشور نیز برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند