Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محدویت های پروانه کار تفریحات شبانه لندن را تهدید می کند

محدویت های پروانه کار تفریحات شبانه لندن را تهدید می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شبهای لندن شهرت جهانی دارند، اما به نظر می رسد کلوپها و بارهای شبانه پایتخت بریتانیا در حال ناپدید شدن هستند.

آگهی

شبهای لندن شهرت جهانی دارند، اما به نظر می رسد کلوپها و بارهای شبانه پایتخت بریتانیا در حال ناپدید شدن هستند. از سال ۲۰۰۵ بیش از نیمی از مکان های سرگرمی شبانه این شهر به دلایل مختلف بسته شده اند. کلوپ شبانه «فابریک» (Fabric) یکی از معروفترین کلوپهای جوانان و ارائه دهنده بهترین موسیقی الکترو و مستقل است که سال ۱۹۹۹ تاسیس شد.

اندی بلکت، مدیر کلوپ فابریک می گوید: «چند سال پیش دید مقام های مسئول، پلیس شهرداری و مجوز تغییر کرد. پیشتر با ما همکاری می کردند اگر برای کنترل درگیری و خشونت و یا سگ ردیاب مواد مخدر نیاز داشتیم به ما کمک می کردند. ولی ناگهان همه چیز تغییر کرد و مایل به همکاری با ما نبودند به جای آن دنبال مجازات کردن ما بودند. تقصیر را به گردن کلوپ می انداختند در حالیکه هر فردی مسئول رفتار خودش است.»

در یک دهه اخیر پروانه ساعت کار این مکان ها محدودتر شده است، کلوپ و بار تا ساعت سه بامداد و پاب های محلی تا ساعت ۱۲ نیم شب مجوز فعالیت دارند. «دنس تانل» (Dance Tunnel) کلوپ محبوب جوان ها در شرق لندن، بدلیل محدودیت ساعت کار از تابستان سال آینده تعطیل می شود. یکی از موسسان کلوپ می گوید: «حالت مطلوب این است که شهرداری سیاستی جامع برای لندن ارائه کند که در آن هم منافع این حرفه و موسسات فرهنگی حفظ شود و همچنین از شهروندان، ساکنان و کسانی که از اقتصاد شبانه متضرر می شوند حمایت شود.»

هر یک از ۳۲ ناحیه شهرداری لندن بزرگ می توانند مقررات متفاوتی برای جواز و فعالیت این مکان ها تعیین کنند. این در حالی است که تجارت های ویژه شب منافع زیادی برای کل شهر دارند. رییس انجمن حرفه های شبانه لندن در این زمنیه می گوید: «معمولا برخورد مقام ها و کلماتشان منفی است. ما می گوییم منافع و ارزش اقتصادی ، کارآفرینی بازسازی و احیا محلات و کارهایی که روز قبل و پس از آن ساخته می شود را نگاه کنید. برندهای فرهنگی و جاذبه توریستی و مهمان پذیری شهر را در نظر بگیرید.»

بنا به آمارهای کمیسونی که برای بررسی موقعیت اقتصادی این حرفه تاسیس شده است، ارزش تفریحات شبانه لندن معادل ۶۶ میلیون پوند در سال است. بدنبال وعده های انتخاباتی صادق خان، شهردار جدید لندن برای متروی ۲۴ ساعته، از هفته گذشته دو خطر متروی اصلی پایتخت ۲۴ ساعته شده است.

صادق خان با اشاره اهمیت اقتصاد شب می گوید: «اقتصاد شب برای لندن مهم است و تفریح و بیرون رفتن برای من! از بسته شدن کلوپ های موسیقی در چند سال اخیر نگرانم. وضعیت برای دست اندرکاران این حرفه سخت شده است. با خوشحالی خبر راه اندازی متروی شبانه برای اولین بار در تاریخ لندن از ۱۹ اوت را اعلام می کنم. پست مشخصی برای رسیدگی به این مشکلات تعیین کرده ام. همانطور که برنامه حل مشکل مسکن و حمل و نقل را داریم، برای ایجاد زیرساخت های فرهنگی تلاش خواهم کرد.»

لندن شهری همیشه در حال تغییر است. ولی به نظر کارشناسان حمایت از اقتصاد شب، نه تنها موجب کارآفرینی و تولید ارزش اقتصادی می شود، بلکه تشویق خلاقیت و زنده نگه داشتن کلوپ های شاخص و نمادین را نیز بدنبال دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان