Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

چیدمان زندان «آی وی وی» در اسپانیا

چیدمان زندان «آی وی وی» در اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهر قرون وسطایی کوئنکا در اسپانیا میزبان جدیدترین اثر آی وی وی، هنرمند معروف است.

آگهی

شهر قرون وسطایی کوئنکا در اسپانیا میزبان جدیدترین اثر آی وی وی، هنرمند معروف است. چیدمان او در کلیسای جامع شهر شامل شش جعبه آهنی با مدلهای فایبرگلاس، بازسازی صحنه هایی از زندگی هنرمند در زندان است.آی وی وی، یکی از معروفترین هنرمندان چینی با شهرت بین المللی است که سال ۲۰۱۱ نزدیک به سه ماه به اتهام فرار مالیاتی زندانی شد.

برگزارکننده نمایشگاه شهر کوئنکا با اشاره به خلاقیت هنری آی وی وی می گوید: «او هنرمندی است که می تواند همه محدودیت ها را شکسته و هنر را به معنای واقعی کلمه به ابزاری برای برقراری ارتباط تبدیل کند. موفقیت هنر آی وی وی در انتقال آن به همه و آفریدن مفهومی جهانی است، مفهومی که هیچ هنرمندی تا به حال نتوانسته بوجود بیاورد. علاوه بر این، هنر او حاوی پیامی است و تلاش می کند توجه افکار عمومی را به مسئله حقوق بشر و سرکوب ملت ها جلب کند.»

تنها راه دیدن آثار هنری درون جعبه ها، سوراخ کناری آنها است تا حس کنترل و مراقبت دائمی زندانی به مخاطب القا شود. این چیدمان بخشی از نمایشگاه «شعر آزادی» و مجموعه رویدادهای فرهنگی گسترده ای است که به مناسبت چهارصدمین سالگرد تولد سروانتس، نویسنده معروف قرن شانزدهم اسپانیا در سراسر این کشور برگزار می شود. سروانتس نویسنده کتاب جاودانه «دن کیشوت» نیز پنج سال در الجزایر در زندان دزدان دریایی بود.

نمایشگاه «مقدس» (S.A.C.R.E.D) تا اوایل آبان (ششم نوامبر) در کلیسای قرن دوزاهم شهر کوئنکا برقرار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان