نمایشگاه آثار«جورجیا اوکیف» نقاش نوگرای آمریکایی در لندن

نمایشگاه آثار«جورجیا اوکیف» نقاش نوگرای آمریکایی در لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نقاشی گل سفید شماره ۱ اثر جورجیا اوکیف یکی از گرانترین نقاشی هایی است که یک زن هنرمند تاکنون توانسته بفروش برساند و یکی از گرانترین آثار در هنر آمریکاست.

نقاشی گل سفید شماره ۱ اثر جورجیا اوکیف یکی از گرانترین نقاشی هایی است که یک زن هنرمند تاکنون توانسته بفروش برساند و یکی از گرانترین آثار در هنر آمریکاست. در سال ۲۰۱۴ این اثر به قیمت ۴۴ میلیون و ۴۰۵ هزار دلار فروخته شد.

آگهی

این اثر در نمایشگاه مرور آثار این هنرمند آمریکایی در لندن به نمایش گذاشته شد. جورجیا اوکیف (۱۸۸۷-۱۹۸۶) برای نقاشی هایی که از گل ها کشیده مشهور شده است با این حال او فقط نقاش گل ها نبود.

کودی هارتلی از موزه جورجیا اوکیف درباره آثار او می گوید: «البته درست است که نقاشی گل ها در آمریکا و اروپا از همه شناخته شده تر است اما این نمایشگاه بوضوح نشان می دهد که گل ها تنها بخشی از خلاقیت های او بود، تنها یک سوژه در یک زندگی شگفت انگیز.»

در این نمایشگاه همچنین ۵۳ عکس روی جلد مجله لایف و همچنین عکس هایی از جورجیا اوکیف به نمایش درآمده است. این نمایشگاه شامل ۱۱۵ اثر اصلی جورجیا اوکیف بهمراه طرح های مقدماتی و عکس هاست.

جورجیا اوکیف در سن ۹۸ سالگی در سال ۱۹۸۶ درگذش یک زندگی حرفه ای استثنائا طولانی. او از ویسکانسین خانه مادری اش به نیویورک رفت جایی که به نقاشی آبستره و سورئالیسم جذب شد و سرانجام به بیابان های نیومکزیکو جذب شد جایی که مناظر آن الهام بخش کارهای بعدی او شدند.

یکی از ستاره های این نمایشگاه اثر «از دور، از نزدیک» یک جمجمه را در چشم اندازی کوهستانی به تصویر کشیده است.

تانیا بارسون متصدی نمایشگاه در این باره می گوید: «او عاشق حس های مرتبط با افق، با بی نهایت و فضاهای باز بود و او اینها را «دور دست ها» می نامید. چشم انداز نیو مکزیکو تجسم مفهومی بود که او از «دور دست ها» داشت و به نظر من او فکر می کرد حس فضا، موضوع یگانه و ویژه ای در چشم اندازهای آمریکایی است.»

نمایشگاه آثار جورجیا اوکیف در لندن جامع ترین و بزرگترین نمایشگاه آثار اوکیف است که تاکنون در اروپا برگزار شده است. این نمایشگاه در گالری تیت مدرن لندن تا ۳۰ اکتبر ۲۰۱۶ برگزار می شود و سپس از ماه دسامبر آینده به وین اتریش می رود. از آوریل ۲۰۱۷ نیز نمایشگاه جورجیا اوکیف در اونتاریو تورنتو در کانادا برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان

جشنواره اکسپوژر؛ عکاسان نامدار بین‌المللی در شارجه گردهم آمدند

شکوه واحه‌های ازبکستان در موزه لوور پاریس