برپایی نمایشگاه دیوید هاکنی در آکادمی هنر لندن

برپایی نمایشگاه دیوید هاکنی در آکادمی هنر لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید هاکنی، نقاش و هنرمند بریتانیایی با مجموعه ای از آثار خود به آکادمی سلطنتی هنر لندن بازگشته است.

آگهی

دیوید هاکنی، نقاش و هنرمند بریتانیایی با مجموعه ای از آثار خود به آکادمی سلطنتی هنر لندن بازگشته است. این هنرمند ۷۶ ساله یکی از نام های تاثیر گذار در جنبش هنری پاپ آرت محسوب می شود. دیوید هاکنی در جوانی به لس آنجلس مهاجرت کرد و بخش مهمی از آثارش را آنجا خلق کرد. نمایشگاه آثار دیوید هاکنی بازتاب پویایی دائمی او، زندگی و ارتباطش با دنیای هنر است.

برگزار کننده این نمایشگاه می گوید: «نقاشی صورت بخش مهمی از کار او است، از سال ۱۹۵۴ پرتره می کشید، پرتره خودش یا اعضای خانواده. او بشدت به مردم و معاشرت با آنهاعلاقمند است. آوردن همه آدم ها به لس آنجلس اهمیت زیادی داشت. او نسبت به تاثیر دوربین عکاسی در برداشت ما از پرتره توجه خاصی دارد و آن را به چالش می گیرد. بعضی از کارهایش نظر او در باره عکاسی است.»

دیوید هاکنی هنرمندی با شهرت بین المللی در زمینه نقاشی، چاپگری، طراحی صحنه و عکاسی است که همیشه برای بازکردن قلمرو دیگری برای آفرینش و تجربه کردن زندگی تلاش می کند. آثار این هنرمند در نمایشگاهی با عنوان «دیوید هاکنی آر ای: ۸۲ پرتره و یک طبیعت بی جان» (David Hockney RA: 82 Portraits and 1 Still-life) تا دوم اکتبر (۱۱ مهر) در آکادمی سلطنتی هنر لندن برپا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان

جشنواره اکسپوژر؛ عکاسان نامدار بین‌المللی در شارجه گردهم آمدند

شکوه واحه‌های ازبکستان در موزه لوور پاریس