Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تصاویر سه بعدی آی مکس «سیاره زیبا» از ایستگاه فضایی بین المللی

تصاویر سه بعدی آی مکس «سیاره زیبا» از ایستگاه فضایی بین المللی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم سه بعدی «سیاره زیبا» (BEAUTIFUL PLANET) تصویر زیبایی های کره زمین از دید فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی است. این مستند آی مکس ساخته

آگهی

فیلم سه بعدی «سیاره زیبا» (BEAUTIFUL PLANET) تصویر زیبایی های کره زمین از دید فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی است.

این مستند آی مکس ساخته تونی میرز، از گفتار متن جنیفر لارنس، بازیگر آمریکایی بهره می برد. تونی میرز که پیش تر مستند «هابل سه بعدی»، «ایستگاه فضایی سه بعدی» و «زیر دریای سه بعدی» را با فناوری آی مکس ساخته است می گوید این آخرین فیلم او است.

تونی میرز گفت: «می خواستم حال که ایستگاه فضایی و چشم انداز فوق العاده آن کامل شده نگاهی دوباره به زمین داشته باشم. علاوه بر تصاویر شگفت انگیز، می خواستم وضعیت موجود زمین را ببینیم تا الهام بخش نسل آینده باشد.»

خانم میرز اضافه می کند که مانند فیلم های دیگرش به فضانوردان آموزش فیلمسازی داده است. او می گوید: «ما از چند ماه پیش از پرواز، به خدمه آموزش های کارگردانی، سینماتوگرافی، نور و ضبط صدا و همچنین کارگردانی همکارنشان در فضا را یاد می دهیم.»

سامانتا یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی شرکت کننده در پروژه می گوید: «دیدن فیلم سه بعدی تجربه فوق العاده و چند حسی کاملی است. با صفحه نمایش بزرگ آی مکس، گویی واقعا در ایستگاه فضایی هستی.»

فناوری دیجیتال، اکنون فیلمبرداری از نور شبانه شهرها، برق آسمان و شفق شمالی را ممکن کرده است. فیلم «سیاره زیبا» پس از نمایش در آمریکا بزودی در بریتانیا اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد