Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پشت صحنه اولین انیمیشنی که اسکار بُرد

پشت صحنه اولین انیمیشنی که اسکار بُرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاهی درباره تولید «پینوکیو» شاهکار هشتاد ساله استودیوی دیزنی

آگهی

موزه والت دیزنی، نمایشگاهی از پشت صحنه تولید انیمیشن معروف «پینوکیو» برپا می کند. این فیلم که در سال ۱۹۴۰ روانه سالنهای سینما شد نخستین انیمیشنی است که توانست جایزه اسکار را ببرد.

مایکل لابری، مدیر موزه دیزنی در باره انیمیشن پینوکیو می گوید: «داستانی بسیار تماشایی است. نیویورک تایمز در آن زمان (۱۹۴۰) نوشت که پینوکیو بهترین تولید والت دیزنی است. بنابرین، این فیلم، بهترین انیمیشن ساخته شده بود. شما در اینجا کارهای هنری برجسته ای را می بینید که ماندگار شده اند. نزدیک به هشتاد سال از عمر آنها می گذرد.»

این نمایشگاه جامع به بیننده اجازه می دهد که فرآیند هنری پشت صحنه را کشف کند و ببیند که یکی از تأثیرگذارترین انیمیشن های تاریخ چطور ساخته شده است. بیش از سیصد طراحی و ماکت، کار فشرده ساخت انیمیشن به شیوه سنتی (پیش از دیجیتال) را به خوبی نشان می دهند.

تونجا موریس، مسئول نگهداری این موزه می گوید: « مجسمه نهنگ داستان از نوعی خمیر مجسمه سازی به نام پلاستیسین ساخته شده است. طراحان برای خلق کاراکترها و تنوع طراحی شان از آن استفاده می کردند. آنها برای دیدن کاراکترها از زوایای مختلف، در عمل همین مُدلها را به کار می بردند.»

نمایشگاه پینوکیو، که به زودی در محل موزه خانوادگی دیزنی افتتاح می شود در ماه ژانویه به کار خود پایان می دهد اما داستان عروسک چوبی پدر ژپتو که می خواهد پسری واقعی باشد همچنان کودکان دنیا سرگرم خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟