Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«بازنشانی»، مستندی درباره سختیهای کار یک طراح رقص

«بازنشانی»، مستندی درباره سختیهای کار یک طراح رقص
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زندگی و کار بنجامین میلپیه، رقصنده و طراح رقص اهل پاریس دستمایه ساخت مستندی شده است که تیری دِمِزیِر و آلبن تورله آن را کارگردانی کرده اند. این فیلم

آگهی

زندگی و کار بنجامین میلپیه، رقصنده و طراح رقص اهل پاریس دستمایه ساخت مستندی شده است که تیری دِمِزیِر و آلبن تورله آن را کارگردانی کرده اند. این فیلم که بنجامین میلپیه را در حال کارگردانی نخستین باله اش در اُپرای پاریس نشان می دهد “بازنشانی” (Reset) نام دارد.

خود میلپیه درباره حضورش در این مستند می گوید: «کار را با قطعه تازه ای از خودم شروع کردم چون فکر می کنم بهترین روش کار با رقصنده ها این است که دائما با آنها در سالن تمرین باشید، تا آنها را با استفاده از توانایی شان هدایت کنید و پیش برانید. روش من برای خلق کارهای تازه این است و می خواستم حس این لحظه در فیلم ثبت شود.»

او معتقد است که فیلم، دشواریهای کار او را به خوبی نشان می دهد و رُک و پوست کنده از باله کهنسال پاریس انتقاد می کند. او تنها بعد از ۱۵ ماه کار، فوریه گذشته به «دلایل شخصی» از اپرای پاریس کناره گرفت و هنوز معتقد است که کار درستی کرده است. او درباره دلایل تصمیمش می گوید: «من می خواستم به نهادی که سلسه مراتب خیلی زیاد و سیستمی کهنه دارد، جان دوباره بدهم تا همه شانسی برابر (برای فعالیت در آن) داشته باشند. فکر می کنم فیلم، گویای همه چیز است. من رفتم چون خودم می خواستم. وقتی برای تلف کردن ندارم. باید بتوانم چیزی را بسازم که واقعا نماینده دیدگاه من باشد.»

میلپیه که پس از طراحی رقص فیلم «قوی سیاه» در سال ۲۰۱۰ با هنرپیشه هالیوودی «ناتالی پورتمن» ازدواج کرده است می گوید تنها یکبار این مستند را دیده و فیلم برایش یادآور زحمات زیادی است که در آن دوره کشیده است.

مستند «بازنشانی» در دسامبر سال ۲۰۱۵ چند هفته پس از آنکه او اُپرای پاریس را ترک کرد از «کانال پلاس» فرانسه پخش شد و پاییز امسال در سینماهای آمریکای شمالی به نمایش درخواهد آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد