Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری نمایش های آیین «شمن باوری» در پاریس و بوداپست

برگزاری نمایش های آیین «شمن باوری» در پاریس و بوداپست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جزیره جیندو در کره جنوبی سرزمین خدایان و موسیقی است. این جزیره که در جنوب این کشور واقع شده توانسته فرهنگ گذشته خود را زنده نگه دارد. مراسم مذهبی

آگهی

جزیره جیندو در کره جنوبی سرزمین خدایان و موسیقی است. این جزیره که در جنوب این کشور واقع شده توانسته فرهنگ گذشته خود را زنده نگه دارد. مراسم مذهبی «شمن باوری» هنوز در این جزیره جایگاه خود را حفظ کرده است. این مراسم برای رها ساختن روح شخص فوت کرده و گذر آن به جهان دیگر اجرا می شود. به تازگی نمایشهایی از این مراسم در پاریس و همچنین در جشنواره بین المللی تئاتر بوداپست برگزار شد.

کیم سون کوک، مدیر هنری نمایش های شمن باوری کره جنوبی که همراه گروه به بوداپست سفر کرده می گوید: «برای قرنها آیین شمن باوری وجود داشته است. تنها از دو دهه گذشته این مراسم وجه نمایشی به خود گرفته است. فرای مرزهای زبانی، موسیقی و آواز به مخاطب امکان درک مراسم را می دهد.»

نوازندگان، رقصنده ها و آواز خوانهای اصیل محلی در میان اجراکنندگان نمایش حضور دارند.

آرواد ازبر، مدیر خانه فرهنگهای جهان در پاریس درباره اهمیت حضور این گروه نمایشی در اروپا می گوید: «هدف ما تلاش برای شناختن دیگری است که با ما متفاوت است. با توجه به وضعیت روزگار، ما گمان می کنم بیش از هر زمان دیگری نیاز به شناخت این دیگری داریم. این دیگری متفاوت از من امکان شناخت خود من را نیز فراهم می سازد. بدین سان، شناخت من و شناخت بودنم در جهان از طریق این دیگری امکان پذیر است.»

آیین شمن باوری شامل سه مرحله است. نخست روح گذشتگان فراخوانده می شود. سپس روح شخصِ درگذشته باید از تلخی ایام رها شود. در نهایت زنان آواز خوان آرامش را به جهان سوگوار زندگان باز می گردانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برزیل؛ برگزاری جشن در ستایش ایزدبانوی دریا

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل