پایان عشق یک جاسوس آمریکا در فیلم «با وجود بارش برف»

پایان عشق یک جاسوس آمریکا در فیلم «با وجود بارش برف»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «با وجود بارش برف» (Despite the Falling Snow) اقتباس سینمایی رمانی با همین نام است. فیلم به نویسندگی و کارگردانی شمیم سریف، نویسنده بریتانیایی

آگهی

فیلم «با وجود بارش برف» (Despite the Falling Snow) اقتباس سینمایی رمانی با همین نام است. فیلم به نویسندگی و کارگردانی شمیم سریف، نویسنده بریتانیایی ماجرای یک زن روس به نام کاتیا در دهه ۵۰ میلادی و دوران جنگ سرد را به تصویر می کشد. کاتیا جاسوس آمریکایی ها است اما برای دسترسی به اطلاعات االکساندر، معشوق و همسر آینده اش، بین عشق و انجام وظیفه بر سر دو راهی قرار می گیرد.

داستان فیلم، زندگی الکساندر را در چند دهه بعد در نیویورک و پس از ناپدید شدن کاتیا دنبال می کند، زمانی که خواهرزاده اش به دیدن او آمده و درباره ناپدید شدن کاتیا کنجکاوی می کند. ربکا فرگوسن، بازیگر سوئدی که نقش دو شخصیت، کاتیا و خواهرزاده الکساندر را بازی می کند در باره چالش آن می گوید: «نقش دو زن در دوره زمانی مختلف با دو لهجه مختلف را بازی می کنم و تلاش خودم را کردم. خوشبختانه کارگردان و نویسنده کتاب در کنار ما بود یعنی مرکز و منبع همه اطلاعات را در برابر خودم داشتم.»

داستان فیلم در مسکو و نیویورک روی می دهد اما تمام مراحل فیلمبرداری در بلگراد انجام شد که به گفته دست اندرکاران فیلم برای نمایش هر دو لوکیشن کامل بود. «با وجود بارش برف»، ژانویه در اسپانیا و از نیمه آوریل در بریتانیا اکران می شود. فیلم قرار است در ماه های آینده در سایر کشورهای اروپایی به نمایش در آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد