اجرای مدرن از «باله معروف فندق شکن » در بلژیک

اجرای مدرن از «باله معروف فندق شکن » در بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باله معروف فندق شکن دستمایه اجرایی تازه ای از این داستان با رویکردی مدرن است. نمایش که توسط رقص پرداز ۳۰ ساله آرژانتینی طراحی شده خالی از صحنه های

آگهی

باله معروف فندق شکن دستمایه اجرایی تازه ای از این داستان با رویکردی مدرن است. نمایش که توسط رقص پرداز ۳۰ ساله آرژانتینی طراحی شده خالی از صحنه های زندگی اشرافی معمول آن است. او می گوید داستان اصلی فندق شکن نوشته ارنست هافمن، نویسنده و آهنگساز سبک رومانتیک قرن نوزدهم آلمان برگرفته از جشن کریسمس در خانواده های معمولی آلمانی است.

دمیس ولپی که با الهام از موسیقی چایکوفسکی و نسخه ارویجینال باله این نمایش را طراحی کرده می گوید: «به نظر من نت ها برای کار تئاتری امروزی مشکلات ساختاری داشت. باید تغییراتی می دادم و موسیقی را دوباره تفسیر می کردم در این کار داستان هافمن، نویسنده اصلی داستان فندق شکن راهنمای من بود. هر وقت گیر می کردم در ذهنم به هافمن برمی گشتم. در واقع این نمایش چیزی بین داستان اصلی و داستان باله است.»

این قصه معروف شب کریسمس و زمانی شروع می شود که کلارا، دختر کوچک یک عروسک فندق شکن هدیه می گیرد. رقصنده شخصیت کلارا می گوید: «مثل رقص های کلاسیک بزرگ سخت گیری نداشت با این حال ویژگی لطیف داستانی را نشان می داد.» یکی از نکته های جالب دیگر این نمایش این است که فندق شکن با اجرای هنرمند ۲۷ ساله هم بصورت عروسک و هم انسان روی صحنه هنرنمایی می کند.

افتتاحیه باله فندق شکن یکشنبه در آنتورپ بلژیک برگزار شد و نمایش سپس به شهرهای دیگر بلژیک می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟