Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ویل آی ام در پیکار برای جلب جوانان به علوم و مهندسی

ویل آی ام در پیکار برای جلب جوانان به علوم و مهندسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سفر اخیر ویل آی ام به لیون در فرانسه، یورونیوز با خواننده، موسیقی دان و آهنگساز آمریکایی گفتگو کرد. خواننده گروه «بلک آید پیز» از دوران کودکی در

آگهی

در سفر اخیر ویل آی ام به لیون در فرانسه، یورونیوز با خواننده، موسیقی دان و آهنگساز آمریکایی گفتگو کرد. خواننده گروه «بلک آید پیز» از دوران کودکی در محله فقیر نشین لوس آنجلس، طی مسیر دو ساعت از خانه تا مدرسه ای بهتر در آنسوی شهر حرف زد. پس از اجرای برنامه در استایوم تازه افتتاح شده لیون، او در این دیدار گفت تلاش می کند مهندسی را به اندازه موسیقی پاپ برای جوانان جذاب و پرطرفدار کند.

ویل آی ام، خواننده، موسیقی دان و آهنگساز آمریکایی گفت: «من در مدرسه خوبی درس خواندم با وجود اینکه در محله خوبی زندگی نمی کردم. در سفرهایم چیزهای زیادی یاد می گیرم و با آدم های جالبی آشنا می شوم که بیشترشان برنامه ها وایده های فوق العاده ای دارند. در نتیجه توانستم آنها را بخوبی بصورت یک برنامه کنار هم قرار بدهم. از جمله پروژه های روباتی، سیستم های جی آی اس و کد گذاری کامپیوتری. ما برای علاقمند کردن بچه ها به درس، این ها را کنار هم گذاشتیم و به آنها آموزش می دهیم. این پروژه ای آموزشی برای بچه هایی است که در درس ضعیف بودند. حال، همان بچه ها بالاترین نمره ها را می گیرند، روبات می سازند و کدهای کامپیوتری می نویسند.»

در حالیکه درآمد شرکت های ضبط موسیقی در یک دهه گذشته رو به کاهش بوده است این هنرمند و کار آفرین آمریکایی معتقد است رقابت بین شرکت های ضبط موسیقی به این صنعت آسیب می زند و باید با سازنده های سخت افزارهای دیجیتال رقابت کرد. ویل آی ام در این زمینه افزود: «آهنگسازی و ساختن موسیقی امروز خیلی آسان شده. آی پد را برمی دارم و ترانه ای می سازم. اگر بخواهم یک میلیون نفر آن را بشنوند، از همین ابزار استفاده می کنم. اما در جواب این سوال که موسیقی چیز خوبی است، می گویم بله خوب است. صنعت آن چطور است، نه سالم نیست. چرا؟ برای اینکه در این صنعت سخت افزار ساخته نمی شود. حال، اگر کامپیوتری بسازیم که موسیقی می سازد عالی است. در غیر اینصورت خوب نیست. اگر بتوانیم صاحب ابزارها و شبکه های اشتراک گذاری بشویم عالی می شود. ولی ما گوگل نیستیم و صاحب این چیزها نیستیم. صنعت ما صنعت اپل نیست. صنعت هیچکدام از این شرکت های نرم افزار و اپلیکیشن های پخش موسیقی نیست. ما فقط همه هنرمندها را داریم.»

ویل آی ام تا اکنون با هنرمندان معروفی همکاری کرده است. یوروینوز از او پرسید مایل است در آینده با کدام هنرمند همکاری کند؟ ویل آی ام گفت: «در حال حاضر هنرمندانی که دوست دارم با آنها همکاری کنم، مهندس ها و متخصصان کامپیوتر هستند، می خواهم با این هنرمندان تازه همکاری کنم. کسانی که تجربه ها و دنیای مجازی را می سازند، کسانی که مثال در بنگلور در هند، یا در اسراییل روی این برنامه ها کار می کنند. کسانی که روی ساختن واقعیت های مجازی کار می کنند، سخت افزار یا سیستم های عامل و اپلیکیشن می سازند. می خواهم با این گروه از هنرمندان همکاری کنم. موسیقی عالی است اما می خواهم در این زمینه خلاقیت داشته باشم»

خواننده رپ که یکی از دوستانش در تیراندازی کشته در باره فرهنگ اسلحه و روش های موثر مبارزه و کنترل سلاح گفت: «مبارزه من آموزشی است، به نظر من آموزش مردم بهترین روش مبارزه با فرهنگ اسلحه است. یک فرد اندیشمند که فرصت و امکانات دارد و می تواند در ساختن آینده ای بهتر برای همه مشارکت داشته باشد حتی فکر دست زدن به اسلحه را هم نمی کند. در نتیجه من فکر میکنم کنترل اسلحه از راه آموزش مردم ممکن می شود. با دادن فرصت های برابر برای ساختن آینده می توانیم دنیا را تغییر دهیم، و از سن نه سالگی، نه، نه از شش سالگی باید شروع کرد.»

خواننده، موسیقی دان، انساندوست، کارآفرین و یا هر عنوان دیگری، به نظر می رسد ویل آی ام قصد ندارد به زودی در پروژه هایش توقفی ایجاد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟