Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نمایشگاه دویستمین سال تولد نقاش قرن نوزدهم آلمان

نمایشگاه دویستمین سال تولد نقاش قرن نوزدهم آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاه آثار آدولف منزل، یکی از بزگترین نقاشان آلمان در گالری ملی قدیمی برلین (Alte Nationalgalerie) در نمایش است. این نمایشگاه که به مناسبت

آگهی

نمایشگاه آثار آدولف منزل، یکی از بزگترین نقاشان آلمان در گالری ملی قدیمی برلین (Alte Nationalgalerie) در نمایش است. این نمایشگاه که به مناسبت دویستمین سال تولد او برگزار شده است شامل نقاشی از رویدادها و چهره های مهم تاریخی از جمله پادشاهان و اشراف آلمان و آثار خصوصی همچون پرتره های شخصی است و به مقایسه آنها می پردازد.

فیلیپ دمانت، مدیر گالری ملی می گوید: «با تماشای نقاشی های خصوصی نقاش، نزدیکترین تماس را با هنرمند برقرار می کنیم. وقتی منزل در تختش دراز کشده و پای خود را نقاشی می کند احتمالا غریب ترین پرتره شخصی قرن نوزدهم است، اماحالا برای ما مدرن جلوه می کند. این ویژگی منزل حتی امروز، شگفت انگیز است.»

منزل سال ۱۸۱۵ در لهستان بدنیا آمد. او بیش از چهارصد نقاشی از فردریک، پادشاه پروس، پادشاهان و اشراف ترسیم کرده است. نقاشی از اشراف آلمان و وقایع تاریخی او را در زمان حیاتش مشهور و برایش ثروت و پاداش به ارمغان آورد. بخشی از آثار او به ترسیم دوران صنعتی شدن و کار کارگران اختصاص دارد.

موزه چاپ و نقاشی آلمان با اشاره به سبک کار این هنرمند می گوید: «منزل با ادگار دگا نقاش فرانسوی قرن نوزدهم قابل مقایسه است. ذهن دگا به واقعیت گرایش داشت، روی مشاهده و دیدن واقعیت و فرآیند آن در قرن نوزدهم متمرکز بود. قرن نوزدهم دوران صنعتی شدن، و مکانیزه شدن است. اولین خط آهن و قطار ساخته شد. این ما را به یاد ویلیام ترنر، نقاش رمانتیک انگلیسی می اندازد.»

منزل نقاشی های متعددی از اسب داشته و سعی کرده این حیوان را تا جای ممکن واقعگرایانه ترسیم کند.
نمایشگاه آثار آدولف منزل، تا فوریه ۲۰۱۶ در گالری ملی برلین در نمایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟