Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

معرفی چهار فیلم اروپایی از چهار کشور

معرفی چهار فیلم اروپایی از چهار کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دراین گزارش خلاصه ای از چهار فیلم معروف اروپایی که این روزها روی پرده نقره ای در اکران است ارائه می شود. فیلم فرانسوی «کابوی ها» (Les Cowboys” )

آگهی

دراین گزارش خلاصه ای از چهار فیلم معروف اروپایی که این روزها روی پرده نقره ای در اکران است ارائه می شود.

فیلم فرانسوی «کابوی ها» (Les Cowboys” ) داستان پدری در جستجوی دختر نوجوانش است. او از خانه فرار کرده و مسلمان شده است. ««کابوی ها » اولین تجربه کارگردانی توماس بیدگه است که کارنامه موفقی در فیلمنامه نویسی دارد.

فیلم «خوشبختی یک سیتسم پیچیده است» (Happiness is a complex system)
محصول ایتالیا به کارگردانی جیانی زاناسی تهیه شده است. شغل انریکو، شخصیت اصلی فیلم هدایت مدیران بی صلاحیت شرکت های بزرگ و نجات آنها از خطر ورشکستگی است. مالکان یک شرکت بزرگ در تصادف رانندگی کشته می شوند و دو فرزند نوجوان آنها مدیر بلاواسطه شرکت خواهند شد. این یک موقعیت مطلوب حرفه ای برای درخشش انریکو است که با ورود شخصیت های تازه به ماجرا به دردسری بزرگ تبدیل می شود.

«جریان» (Flow) کمدی سیاه از اسپانیا به کارگردانی دیوید مارتینز است. منتقدان آن را فیلمی از درگیری درونی توصیف کرده اند که به فیلم «بردمن» بی شباهت نیست. برای هنرپیشه موفق تئاتر، زندگی و بازی در واقعیت و در دنیای فانتزی به موازات هم جریان دارد. فیلم «جریان» روایتی انسانی و داستان مردی است که از جدالی درونی رنج می برد. فیلم با نمایش آزردگی انسان، فرآیند به سازش رسیدن با خود و بخشش درونی را تصویر می کند.

مستند «استیو مک کویین، مرد و لومان » (Steve McQueen: The Man & Le Mans) از بریتانیا درباره پروژه فیلمسازی استیو مک کویین بازیگر و کارگردان آمریکایی از مسابقات رانندگی لومان در سال ۱۹۷۱است. فیلمی که آن ساخت آن پردردسر و آشفته بوده و در آمریکا نیز موفقیتی بدست نیاورد. فیلم با بهره بردن از آرشیو مصاحبه و فیلم های مستند، شیفتگی استیو مک کویین به مسابقات اتومبیل رانی و فیلمسازی را نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد