Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

مبارزه «جنگجویان» ماسایی در زمین کریکت

مبارزه «جنگجویان» ماسایی در زمین کریکت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«جنگجویان» فیلم مستندی از زندگی گروهی از جوانان قبیله ماسایی در مناطق دورافتاده جنوب کنیا و تلاش آنها برای تشکیل تیم کریکت است. اما هدف این جنگجویان

آگهی

«جنگجویان» فیلم مستندی از زندگی گروهی از جوانان قبیله ماسایی در مناطق دورافتاده جنوب کنیا و تلاش آنها برای تشکیل تیم کریکت است. اما هدف این جنگجویان کریکت باز چیزی فراتر از شور و نشاط ورزشی، بلکه مبارزه با مشکلات اجتماعی و آگاهی بخشی درباره خطرات بیماری ایدز و ختنه دختران است.

بارنی داگلاس، کارگردان چگونگی ساخت این مستند را توضیح می دهد: «عکسی از یک جنگجوی ماسایی در حال بازی کریکت دیدم که در روزنامه ها چاپ شده بود. برایم خیلی جالب بود و به نظر من فوق العاده آمد. درباره داستان تحقیق بیشتری کردم و دریافتم که هدف این تیم کریکت، جمع آوری کمک مالی برای مبارزه با ایدز و ختنه دختران است. احساس کردم داستان عمق بیشتر و حرف مهمی برای گفتن دارد.»

فیلم روایتی از تلاش جنگجویان ماسایی برای بازی کریکت و مقاومت بزرگان قبیله برای حفظ سنت ها است. یکی از چالش ها پذیرفتن گروه فیلمبرداری در زندگی روزانه ماسایی ها بود. «جنگجویان» تا به حال با استقبال مثبت منتقدان همراه بوده و آن را مستندی توصیف کرده اند که داستانی قوی و پیچیده از آفریقا، قدرت ورزش و همچنین امیدواری به تغییر را بیان می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد