ساخت مجموعه تلویزیونی مجار با سرمایه شرکت آمریکایی اچ بی او

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ساخت مجموعه تلویزیونی مجار با سرمایه شرکت آمریکایی اچ بی او

مراحل ساخت یک مجموعه تلویزیونی شرکت اچ بی او (HBO) اخیرا در مجارستان به پایان رسید. «زندگی طلایی»، سومین پروژه فیلمسازی با سرمایه گذاری این شرکت آمریکایی در اروپای شرقی و مرکزی است. داستان آن بر محور زندگی پرتجمل یک خانواده طبقه بالا در بوداپست می گذرد.

این مجموعه هشت قسمتی کار زومبور دیگا و بنس ماتیاسی، دو کارگردان جوان مجار است. در افتتاحیه «زندگی طلایی» در پایتخت مجارستان، زومبور دیگا گفت: «گرفتاری ها و مشکلات فیلم همان مشکلات روزمره مردم است. امیدوارم داستان برای گروه زیادی از مردم آشنا وجالب باشد. داستان خانواده ثروتمندی است که در مجارستان زیاد نیست ولی به هر حال وجود دارد. این زوج با کار خلاف، به چنین سطحی از زندگی رسیده اند.»

استر اونودی، یکی از بازیگران مشهور مجار نقش یکی از شخصیت های اصلی فیلم را بازی می کند. او زن قدرتمندی از طبقه پایین و شیفته تجمل و رفاه است که همسرش را به ادامه کارهای خلاف تشویق می کند. استر اونودی با اشاره کاراکتر خود می گوید: «او وسوسه گر، غیرقابل پیش بینی، با استعداد و با دل و جرات است اما از زندگی راضی نیست. این جوهر شخصیت است و من سعی می کنم آن را نشان دهم. جزییات داستان را نمی توانم بگویم فقط همین که تا آخر کار شخصیت منفی و حلیه گر باقی نمی ماند.»

اولین فیلم شرکت اچ بی او که در پانزده کشور اروپایی برنامه پخش می کند مستندی ساخته سال ۲۰۰۷ در لهستان بود. مدیر اجرایی این پروژه می گوید: «هدفمان تهیه فیلمی درباره مجارستان امروز بود. در نهایت آدمها با استعدادی پیدا کردیم که باتلاش بسیار توانستند این ایده را عملی کنند. این رویای ما را عملی کرد.»

پخش «زندگی طلایی» بزودی از تلویزیون مجارستان شروع می شود. این تازه ترین و پر هزینه ترین مجموعه تلویزیونی اچ بی او مجارستان است.