Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نقاشی پرتره شخصیتهای مهم با استفاده از خودکار

نقاشی پرتره شخصیتهای مهم با استفاده از خودکار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسکار اوکونو، هنرمند اهل نیجریه است که از خودکار برای نقاشی استفاده می کند. تازه ترین اثر او، پرتره باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکاست

آگهی

اسکار اوکونو، هنرمند اهل نیجریه است که از خودکار برای نقاشی استفاده می کند. تازه ترین اثر او، پرتره باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکاست.

وی اولین هنرمندی نیست که با خودکار نقاشی می کند. این شیوه نقاشی از اوایل دهه چهل میلادی وجود داشته است. هنرمند ۲۲ساله می گوید که دیدن کسانی که قبلا با خودکار نقاشی می کشیدند، او را به سمت این نوع نقاشی کشانده است: «چیزی که بیش از هر چیز دیگر مرا ترغیب به این نوع نقاشی کرد، دیدن افراد دیگری بود که با خودکار نقاشی می کردند. هنرمندانی هستند که ابزار حرفه ای ندارند، اما اطرافشان را نگاه می کنند و با هر چیزی که در دسترسشان هست نقاشی کرده و آثاری خلق می کنند که حسادت صاحبان ابزارهای حرفه ای را بر می انگیزد.»

اسکار در سنین نوجوانی متوجه علاقه خود به نقاشی شد. اما مهارت لازم برای نقاشی با خودکار را خیلی بعد از شروع کار نقاشی کسب کرد. او پیش از آن که قلم روی کاغذ ببرد حداقل بمدت دو روز، تصویر موضوع نقاشیش را بررسی می کند.

وی می گوید: «بعد از این که عکس مرجعم را انتخاب کردم، دو روز آن را بررسی می کنم. اگر عکس مربوط به موسیقیدانی باشد به موسیقیش گوش می دهم تا برای نقاشی الهام بگیرم و بتوانم با موضوع نقاشی ارتباط برقرار کنم.»

اسکار اوکونو تاکنون چهره چندین شخصیت معروف، از جمله مورگان فریمن، هنرپیشه آمریکایی، چینوا آچبه، نویسنده نیجریایی و ریانا خواننده معروف پاپ را کشیده است. او سال آینده نمایشگاهی از آثارش برگزار خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟