Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازسازی بزرگترین ارگ سینمای صامت اروپا

بازسازی بزرگترین ارگ سینمای صامت اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بزرگترین ارگ سینمایی اروپا پس از شش سال بازسازی و مرمت، شکوه گذشته را به دست آورده است و در یکی از سالن های محله «وست اند» در مرکز لندن به کار گرفته

آگهی

بزرگترین ارگ سینمایی اروپا پس از شش سال بازسازی و مرمت، شکوه گذشته را به دست آورده است و در یکی از سالن های محله «وست اند» در مرکز لندن به کار گرفته می شود.

این نوع ارگ معروف به ارگ سینمایی در آمریکا ساخته می شود و دهه بیست میلادی همزمان با سینمای صامت به سالنهای نمایش راه پیدا کرد. علاوه بر صدای معمول ارگ، صدای طبل، سنتور، سنج و پیانو هم ایجاد می کند.

ریچارد هیلز نوازنده آن می گوید: «ارگ از پیانو و سازهای زهی ابهت و جنبه نمایشی بیشتری داشت. یادمان باشد آن روزها سینما رفتن سرگرمی مهمی بود و طبیعتا اجرای موسیقی فیلم صامت در سالن، بااین نوع ارگ جنبه نمایشی و شنیداری قویتری داشت.»

کلید این ارگ ها در ساختاری نعلی شکل چیده شده و در رنگ های خیره کننده قرمز،سیاه و سفید و طلایی ساخته می شوند. این ارگ ساخت کارخانه وارلیتزر که سال ۱۹۳۰ به لندن آورده شده است شامل صفحه پدال پایی با ۲۴۱ کلید و چهار دهلیز جداگانه برای تعبیه ۱۷۰۰ لوله است که با چهار صفحه کلید کنترل می شوند.

به گفته یکی از اعضای «انجمن ارگ های سینمایی» ارگ در یک پارکینگ نگهداری شده و تمیز بود. با آنکه ارگ بطور کامل بازسازی نشده است اما همه قسمتهای چرمی آن تعویض شده اند.

«انجمن ارگ های سینمایی» که مسٔولیت پروژه شش ساله بازسازی را به عهده داشته، کنسرتهای دایمی نیز برگزار می کند.

در دوره سینمای صامت هنرمندانی که ارگ می نواختند خودشان هم ستاره سالن سینما بودند. ارگ سینمایی وارلیتزر حالا در یکی از سالنهای نمایش منطقه وست اند لندن مورد استفاده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟