Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ساخت مسکن ارزان قیمت برای موسیقیدانان نیواورلئانز پس از توفان کاترینا

ساخت مسکن ارزان قیمت برای موسیقیدانان نیواورلئانز پس از توفان کاترینا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موسیقی همیشه قلب تپنده نیواورلئانز بوده است. ده سال پس از توفان و سیل ویرانگر کاترینا در نیو اورلئانز، سازمان غیر انتفاعی به نام «خانه انسانیت» در

آگهی

موسیقی همیشه قلب تپنده نیواورلئانز بوده است. ده سال پس از توفان و سیل ویرانگر کاترینا در نیو اورلئانز، سازمان غیر انتفاعی به نام «خانه انسانیت» در یکی از محله های مسکونی شهر، دهکده ای برای سکونت موسیقیدانها ساخته است. با اسکان تدریجی آنها در این منطقه، فرهنگ زنده و غنی موسیقی در شهر حفظ شده است.

ایده کمک به این هنرمندان ابتدا توسط دو موسیقیدان معروف شهر مطرح شد. جیم پیت مدیر اجرایی این انجمن می گوید فکر ساختن این دهکده موسیقی دان ها در یک مکالمه تلفنی با دو هری کونیک و برانفورد شکل گرفت. او می افزاید: «دو ماه پس از خراب شدن سدها، این دو نفر همراه مدیر برنامه هایشان پیش من آمدند و گفتند می خواهیم برای برگرداندن موسیقیدان هایمان کاری بکنیم. سیل، خانه ها را خراب کرده بود و اجاره خانه های سالم سرسام آور بود. گفتند خانه ارزان قیمت بسازیم تا آنها به اینجا برگردند و در نیو اورلئانز احساس امنیت و ماندگاری بکنند.

اولین کلنگ دهکده موسیقیدان ها بهار ۲۰۰۶ به زمین زده شد و با نیروی عظیم ۴۰ هزار کارگر داوطلب سرانجام ۷۲ خانه ساخته شد. به همت سازمان غیر انتفاعی «خانه انسانیت» هزینه مصالح ساخت نیز به پایین ترین بها تمام شد.

در حال حاضر بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ نفر در این محله زندگی می کنند. هلن یکی از این موسیقیدانهای ساکن دهکده سیزده سال پیش به نیو اورلئانز آمده است. او در باره تاثیر این امکانات در خلاقیت هنری اش می گوید: «به محض آمدن به اینجا نگرانی در مورد اجاره خانه بعدی در شش ماه یا یک سال آینده از بین رفت و بلافاصله یک آلبوم ساختم.»

بنا به اداره آمار آمریکا، توفان کاترینا ۱۸۳۳ قربانی گرفت. خسارات ناشی از این فاجعه ۱۵۱ میلیارد برآورده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟