Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برندگان پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی چایکوفسکی

برندگان پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی چایکوفسکی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوایز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی چایکوفسکی در چهار رشته پیانو، ویولن، ویلونسل، و آواز به برندگان این مسابقه اهدا شد. در این دوره از مسابقات

آگهی

جوایز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی چایکوفسکی در چهار رشته پیانو، ویولن، ویلونسل، و آواز به برندگان این مسابقه اهدا شد. در این دوره از مسابقات که به مناسبت ۱۷۵ امین سالگرد تولد پیوتر ایلیچ چایکوفسکی، به آهنگساز روس تقدیم شده، ششصد هنرمند از ۴۵ کشور شرکت داشتند.

یولیا متوچکینا، خواننده روس صدای متزو سوپرانو جایزه بهترین خواننده زن اپرا را از آن خود کرد. یولیای ۳۲ ساله زندگی حرفه اش را از ۶ سال پیش در تئاتر ماریسنکی سن پترزبورگ و با ایفای نقش کربینو در اپرای «ازدواج فیگارو» اثر موتزارت آغاز کرد.

در بخش آواز، جایزه بهترین خواننده مرد اپرا هم به آریونباتار گانباتار رسید. خواننده صدای باریتون سه سال پیش در زادگاهش مغولستان بعنوان بهترین خواننده مرد شناخته شده بود و تاکنون جوایز بین المللی دیگری را هم از آن خود کرده است.

والری گرگیف، مدیر مسابقات بین المللی چایکوفسکی درباره اعتبار این مسابقات می گوید: «برنده شدن در رقابت چایکوفسکی یعنی قرارگرفتن در بالاترین قله ها. دنیل تریفونوف، نوازنده پیانو و برنده دوره گذشته این رقابتها هر جا که می رود با استقبال فراوان روبرو می شود.»

آندرئا یونیتا، نوازنده ویلون سل و اهل رومانی از دیگر برندگان این دوره از مسابقات چایکوفسکی بود. ساز نوازنده ۲۱ ساله، متعلق به قرن هفدهم و ساخته جیوانی باتیستا روجری است. یونیتا تا به حال در آلمان، روسیه، فرانسه برنامه اجرا کرده و بیشتر به موسیقی مجلسی علاقه دارد.

یکی دیگر از برندگان روس این دوره از مسابقات، دیمیتری ماسلیف، نوازنده پیانو بود که جایزه ویژه بهترین اجرای کنسرتو با ارکستر مجلسی را از آن خود کرد. نوازنده ۲۷ ساله تحصیل کرده کنسرواتوآر مسکو است.

مسابقات بین المللی چایکوفسکی از سال ۱۹۵۸ هر چهار سال یک بار برگزار می شود. این رقابتها در ابتدا تنها شامل دو رشته نوازندگی پیانو و ویولون بود و از دوره های بعد، سازهای ویلون سل و رشته آواز هم به آن اضافه شدند. جایزه این مسابقات مدال طلا و ۳۰ هزار دلار آمریکاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟