نمایشگاه عکس های خصوصی اودری هیپورن در گالری ملی پرتره

نمایشگاه عکس های خصوصی اودری هیپورن در گالری ملی پرتره
نگارش از Euronews

نمایشگاهی از عکسهای خصوصی و نادر اودری هپبورن، ستاره محبوب سینما ویکی از نمادهای مد در گالری ملی پرتره در لندن برگزار شده است.

ستاره «بانوی زیبای من» و «صبحانه در تیفانی» تماشاگرانش را شیفته کرد و تصویرش روی مجلات و روزنامه های بی شماری نقش بست.

اودری هپبورن سال ۱۹۲۹ بدنیا آمد و درس باله را از سن پنج سالگی شروع کرد. به گفته یکی از مسئولان، هدف نمایشگاه تجلیل از این ستاره محبوب و همچنین نشان دادن تصویری واقعی از زندگی او است.

فعالیت سینمایی اودری هپبورن با ایفای نقشهای بیاد ماندنی در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی به اوج رسید. برای خودش مهمترین نقش او، مادر بودن و گذراندن وقت با فرزندانش بود. نمایشگاه شامل سی عکس از کلکسیون شخصی دو پسر اودری هیپورن از دو ازدواج جداگانه است.

لوکا دوتی پسر کوچکتر اودری هپبورن می گوید: «همیشه فکر می کرد اشتباه می کند و در انتخاب او به عنوان بازیگر اشتباهی پیش آمده، اما یک روز متوجه این اشتباه می شوند و به او می گویند باید برود. او با بقیه ستاره های زمان خودش تفاوت داشت. هیچوقت فکر نمی کرد یک ستاره کامل، خواننده یا رقصنده یا هنرمند کاملی است.»

اودری هپبورن بدون شک برای نقشهای سینمایی و تصویری فراموش نشدنی در دنیای مد به یاد آورده می شود. او همچنین سفیر انساندوستی یونیسف بود و در طول پنج سال خدمت، به ۲۲ کشور سفر کرد. اودری هپبورن سال ۱۹۹۳ در سوئیس درگذشت.

نمایشگاه عکسهای اودری هپبورن تا ۱۸ اکتبر در گالری ملی پرتره در لندن دایر است.