موسیقی دینا الودیدی بازتاب بهار عربی و انقلاب میدان تحریر

موسیقی دینا الودیدی بازتاب بهار عربی و انقلاب میدان تحریر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دینا الودیدی، هنرمند ۲۷ ساله مصری یکی از خواننده های نسل تازه مصر است، صداهایی که بازتاب انقلاب این کشور هستند. او علاقه به خوانندگی و موسیقی را هفت

آگهی

دینا الودیدی، هنرمند ۲۷ ساله مصری یکی از خواننده های نسل تازه مصر است، صداهایی که بازتاب انقلاب این کشور هستند. او علاقه به خوانندگی و موسیقی را هفت سال پیش و زمانی که در یک گروه تئاتر بازی می کرد، کشف کرد.

دینا در جشنواره موسیقی که اول تیرماه در قاهره برگزار شد شرکت داشت. او در باره موسیقی اش به خبرنگار یورونیوز گفت: «موسیقی من در باره موضوعات مختلفی است. جامعه، انسان، محیط زندگی و موضوعات سیاسی. البته به عنوان یک مصری، مسایل اصلی جامعه مصر برای من مهمند.»

دینا الودیدی از میراث و هویت قاهره، شهر زادگاهش الهام گیرد با این حال معتقد است هنرمندان می توانند هنرشان را در چارچوب گروهی و در حوزه وسیعتری عرضه کنند. او که همکار پروژه ای به نام پروژه نیل با شرکت هنرمندان، روشنفکران و فعالان اجتماعی حوزه رود نیل است در باره هدف این گروه می گوید: «سعی می کنیم ادبیات و مضمون های تازه ای در برنامه هایمان داشته باشیم. همچنین همه هنرمندان سراسر کشور را در برنامه ها معرفی کنیم.»

همزمان با شروع انقلاب مصر در اوایل سال ۲۰۱۱ دینا گروه موسیقی خودش را تشکیل داد. او همچنین با گروه موسیقی «مسار اجباری» در اپرت مدرن مصری به نام «بیایید آرزو کنیم» همکاری کرد. ترانه های این اپرت که بیانگر روح بهار عربی بود محبوبیت زیادی پیدا کرد.

دینا الودیدی می افزاید: «ما هنرمند هستیم و موسیقی مان را برای مردم می نوازیم و منتظر واکنش مخاطبان می مانیم. این نمایش با مردم ارتباط مستقیم دارد و خوشحال می شویم که آنها هم در آن مشارکت کنند. در نهایت واکنش مخاطبان ما را به ادامه کار تشویق می کند.»

موسیقی دینا الودیدی ژانر و سبکهای مختلفی را در هم می آمیزد، از جاز و بلوز تا آوای های بومی که با سازهای مختلف نواخته می شوند و در یک سبک نمی گنجند. موسیقی و گروه او بازتابی از موسیقی نوین مصر است که پس از انقلاب میدان تحریر شکوفا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟