مستند «وولف پک»، داستان ۱۴ سال حبس هفت خواهر و برادر در یک آپارتمان

مستند «وولف پک»، داستان ۱۴ سال حبس هفت خواهر و برادر در یک آپارتمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مستند «وولف پک» (The Wolfpack) داستان شش برادر و یک خواهر است که پدرشان آنها را ۱۴ سال در آپارتمانی حبس می کند. بچه ها تمام دوران کودکی و نواجوانی

مستند «وولف پک» (The Wolfpack) داستان شش برادر و یک خواهر است که پدرشان آنها را ۱۴ سال در آپارتمانی حبس می کند. بچه ها تمام دوران کودکی و نواجوانی شان را در آپارتمان شان در نیویورک می گذارند و در خانه درس خوانده و آموزش دیده اند.

آگهی

این مستند را کریستال موزل براساس داستانی واقعی، کارگردانی کرده است. وی درباره اینکه چگونه با این خانواده آشنا شده می گوید: «بچه ها را در خیابان دیدیم. در خیابان اول نیویورک قدم می زدم وآنها با موهای سیاه بلند و عینک های آفتابی شان دوان دوان از کنار من رد شدند. فکر کنم آن روز کت و شلوار پوشیده بودند درست یادم نیست. اما چیزی در آنها بود که برایم مثل معما بود. دنبالشان دویدم و در تقاطع یکی از خیابانها از آنها پرسیدم که برادر هستند. جواب دادند: “بله” و من گفتم: “خیلی عجیب است. شما را هیچوقت این طرف ها ندیده ام” و بعد از من پرسیدند که کارم چیست. گفتم که فیلمسازم و آنها هم گفتند که می خواهند وارد حرفه فیلم سازی شوند.»

فرزندان خانواده “آنگولو“، بیش از ده سال به مدرسه نرفتند. پدر خانواده، از پیروان مذهب هاره کریشنا بوده است، بیرون رفتن از خانه را برای همسر و هفت فرزندش ممنوع اعلام کرده بود مگر برای چند سفر که آن هم با نظارت و کنترل شدید انجام شده است. تنها کسی که کلید آپارتمان را داشته پدر بوده است.

اما از ژانویه سال ۲۰۱۲ زمانی که موکوندای ۱۵ ساله، یکی از فرزندان خانواده تصمیم گرفت بر خلاف دستور پدر از خانه بیرون برود و در اطراف خانه گشتی بزند، همه چیز یکباره تغییرکرد.

مستند «وولف پک» ژانویه گذشته جایزه بزرگ هیات داوران برای بهترین مستند را در جشنواره فیلم ساندنس را از آن خود کرد.

این مستند تاکنون در چند جشنواره دیگر هم نمایش داده شده است، از جمله در جشنواره فیلم سیدنی در استرالیا و جشنواره بین المللی فیلم سیاتل و با استقبال منتقدان روبرو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت