پاپ پیوی دوازدهم رهبر کاتولیک های جهان و هولوکاست

پاپ پیوی دوازدهم رهبر کاتولیک های جهان و هولوکاست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنکاش در در جنجال هایی که کلیسای کاتولیک رم نزدیک به هفتاد سال از آن طفره رفته است موضوع فیلم «سایه های حقیقت» است. در این فیلم دیوید وال، بازیگر

آگهی

کنکاش در در جنجال هایی که کلیسای کاتولیک رم نزدیک به هفتاد سال از آن طفره رفته است موضوع فیلم «سایه های حقیقت» است. در این فیلم دیوید وال، بازیگر آمریکایی نقش یک شخصیت واقعی، دیوید میلان خبرنگار یهودی را بازی می کند.

دیوید میلان معتقد بود پاپ پیوی دوازدهم، رهبر کاتولیک های جهان نسبت به جنایات نازی ها درمورد یهودیان بی تفاوت بوده است. نوشتن چند مقاله در باره کلیسای کاتولیک، دیوید میلان را به تحقیقات شخصی اش در باهر زندگی پاپ پیوی دوازدهم سوق داد.

فیلم «سایه های حقیقت» در بخش خارج از مسابقه در جشنواره کن شرکت کرده است.

لیانا مارابینی، کارگردان فیلم معتقد است گفتن و یا دیدن حقیقت همیشه کار آسانی نیست. او می افزاید: «خیلی ها معتقدند پاپ پیوی دوازدهم، پاپ طرفدار هیتلر بود. این عقیده درستی نیست. تصمیم گرفتم فیلم مستقلی که تنها با حمایت مالی شرکت تولید فیلم خودم تهیه شده بسازم تا حقایق پوشیده این گوشه تاریک را روشن کند.»

پاپ پیوی دوازدهم از سال ۱۹۳۹ تا زمان مرگش در سال ۱۹۵۸ رهبر کلیسای کاتولیک بود و کلیسا را در دوره جنگ دوم جهانی رهبری می کرد. برخی از تاریخدانان معتقدند او از کشتار یهودیان در این دوران و جنایات هیتلر با شدت لازم انتقاد نکرده است.

دیوید میلان برای آشکار شدن اسرار واتیکان با چهره های مذهبی شاخصی دیدار می کند. او اسناد و فیلم های منحصر به فردی از رویداد های جنگ دوم و نقش پاپ پیوی دوزادهم را بررسی می کند.

«سایه های حقیقت» اولین فیلم درباره دوران جنجالی واتیکان نیست اما تصویری مثبت از پاپ ارائه می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد