Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

فیلم «سقوط» با موضوع بیماری روانی دسته جمعی

فیلم «سقوط» با موضوع بیماری روانی دسته جمعی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میسی ویلیامز، ستاره سریال «بازی تاج و تخت» (Game Of Thrones) در فیلم «سقوط» نقش دختری را بازی می کند که دچار حملات غش می شود. این درام رمزآلود داستان

آگهی

میسی ویلیامز، ستاره سریال «بازی تاج و تخت» (Game Of Thrones) در فیلم «سقوط» نقش دختری را بازی می کند که دچار حملات غش می شود. این درام رمزآلود داستان دوستی بین دختری پیچیده به نام لیدیا با بازی ویلیامز با دختری به نام ابی با بازی هنرپیشه نوظهور فلارنس پیو است. آنها در سال ۱۹۶۹ در یک مدرسه سختگیر انگلیسی تحصیل می کنند. بعد از وقوع فاجعه ای در این مدرسه، یک بیماری همه گیر و رمزآمیز در میان دختران این مدرسه شیوع پیدا می کند که منجر به غش کردن آنها می شود. لیدیا به دنبال یافتن علت غش های دسته جمعی می رود.

این فیلم را کارول مورلی کارگردانی کرده است.
او در مورد پیدایش ایده این فیلم می گوید: «من عاشق ایده هیستری دسته جمعی هستم زیرا گروهی است و شامل گروهی از مردم می شود. امروزه ما آن را به نام بیماری روانی دسته جمعی می شناسیم. من می خواستم واقعا فیلمی درباره مدرسه دختران بسازم زیرا فرصتهای زیادی برای بررسی دختران نوجوان و مدارس سختگیرانه آنها در دهه ۱۹۶۰ وجود دارد.»

وقتی میسی ویلیامز که بیشتر با نقش آریا استارک در سریال «بازی تاج و تخت» شناخته می شود، فیلمنامه را خواند تحت تاثیر لایه های مختلف شخصیت لیدیا قرار گرفت.

میسی ویلیامز می گوید: «می دانستم که می توانم این نقش را ایفا کنم و می خواهم لیدیا باشم. می دانستم که می توانم به شخصیت او برسم و می دانستم او کسی است که من قبلا بوده ام و از اینکه کارگردانمان کارول مورلی هم لیدیا بوده است شوکه شدم و در تعجب بودم که او چطور از این جریان خبر دارد در حالی که هرگز کسی من را در نقشی اینچنینی ندیده است.»

لیدیا در درام اسرار آمیز «سقوط» توسط مادرش که دچار ترس از فضاهای باز است نادیده گرفته می شود. در پی ابتلای لیدیا به بیماری اسرار آمیز غش کردن دسته جمعی، او تلاش می کند تا پیش از آنکه دیر شود با مقاومت در برابر مسئولان مدرسه علت این بیماری را بیابد.

فیلم «سقوط» اکنون در بریتانیا اکران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد