Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیوند دنیای مد و صنعت پارچه سازی در هفته مد پاکستان

پیوند دنیای مد و صنعت پارچه سازی در هفته مد پاکستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفته مد پاکستان در کراچی برگزار شد. در این هفته مد، ۳۰ طراح مد پاکستانی مجموعه لباسهای زنانه تابستانی را به نمایش گذاشتند. سانیا مسکاتیا در این هفته

آگهی

هفته مد پاکستان در کراچی برگزار شد. در این هفته مد، ۳۰ طراح مد پاکستانی مجموعه لباسهای زنانه تابستانی را به نمایش گذاشتند.

سانیا مسکاتیا در این هفته مد مجموعه جدیدی را ارائه کرد. این طراح جوان و مشهور پاکستانی که از ۸ سال پیش کارش را آغاز کرده، در مجموعه هایش از پارچه های طرح دار و رنگهای ناب استفاده می کند. مجموعه جدید او “خیاط” نام دارد.

ندا آزور، از دیگر طراحانی است که مجموعه جدیدش برای لباسهای تابستانی را در این هفته مد ارائه کرد. وی از مدهای کلاسیک و قدیمی الهام گرفته و برشهای لیزری پارچه و گلدوزی با دست در لباسهای طراح پاکستانی به چشمی خورد. این مجموعه “آلاچیق فرانسوی” نام دارد.

در طرح های “هما ادنان” عشق وعلاقه طراح پاکستانی برای صنایع دستی کشورش مشهود است. وی خانه مد خود به نام “اف ان کی ایژیا” را ده سال پیش تاسیس کرد.

امسال ششمین سالی است که هفته مد پاکستان برگزار می شود. برگزاری این رویداد در شکوفایی صنعت مد پاکستان نقش مهمی دارد.

حسن شهریار یاسین یکی از مشهورترین چهره های دنیا مد در پاکستان و مدیر هفته مد می گوید: «پیشتر طراحان پاکستانی تنها زمانی دست به طراحی مجموعه جدید می زدند که خودشان می خواستند. امروز اما با نظم و برنامه ریزی کار می کنند. مثلا می دانند که چه موقع باید مجموعه ای برای بهار طراحی کنند و کی مجموعه پاییزی خود را ارائه دهند. زیرا می خواهند در سطح جهانی مطرح باشند. صنعت پارچه، یکی از وسیعترین صنایع موجود در دنیاست. پاکستان بعد از چین بزرگترین کارخانه های پارچه سازی را دارد. اگر نتوانیم بین صنعت پارچه و مد ارتباطی برقرار کنیم به هیچ جا نخواهیم رسید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسکار۲۰۲۰؛ کارگردان سوری با شعری عربی منقش روی لباسش توجه‌ها را جلب کرد

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل