Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بزرگداشت لی کوان یو در نقاشی های هنرمند لبنانی

بزرگداشت لی کوان یو در نقاشی های هنرمند لبنانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک هنرمند لبنانی به نام “لائودی آلیباما” با به تصویر درآوردن چهره “لی کوان یو“، نخست وزیر سابق سنگاپور با روشی هنرمندانه از او قدردانی کرد. “لی کوان

آگهی

یک هنرمند لبنانی به نام “لائودی آلیباما” با به تصویر درآوردن چهره “لی کوان یو“، نخست وزیر سابق سنگاپور با روشی هنرمندانه از او قدردانی کرد.

“لی کوان یو” که اخیراً فوت کرد، بنیانگذار مدرنیته در سنگاپور است و کشورش را از رتبۀ جهان سومی به جهان اول ارتقا داد. “لی کوان یو” شخصیتی مقتدر داشت و بر این عقیده بود که ضوابط جدی و تعیین حدود آزادی برای ثبات جامعه ای با تنوع ملیتی و دینی لازم است. وی ارزش های اخلاقی کنفوسیوس را راز موفقیت اقتصادی شرق اسیا می دانست.

نمایشگاه آثار هنری “لائودی آلیباما” در گالری سنا در سنگاپور گشایش یافته است. مدیر نمایشگاه می گوید: “از چند سال پیش شعار لی کوان یو این بود که هیچ جای ممنوعی برای هنر وهنرمند وجود ندارد. حالا می بینیم که تعدادی از هنرمندان بر روی این موضوع کار می کنند. امیدوارم این روش ادامه یابد، زیرا لی کوان یو نماد بزرگ الهام بود.”

“لائودی آلیباما” در کارگاه خود در شهر برومانا در شرق بیروت کار می کند. وی از زمان اقامتش در سنگاپور، درسال ۲۰۱۱ تحت تأثیر شخصیت لی کوان یو قرار گرفت. سبک کار او لیتو گرافی یا چاپ روی صفحه است. به نظر این هنرمند “لی کوان یو” محور تغییراتی بود که کشورش را به پیشرفت رساند. وی می گوید: “سنگاپور بخصوص از نظر جامعه چند فرهنگی به لبنان شباهت زیادی دارد. با این تفاوت که “لی کوان یو” توانست در این جامعه هماهنگی بوجود بیاورد ولی متأسفانه ما در طول زمان از داخل تکه تکه شدیم و به ویرانگری رسیدیم.”

هنرمند لبنانی که بدنبال چنین ایده آلی در کشورش می گردد می گوید: “متأسفانه ما امروز جزو ۲۲ کشور ورشکسته دنیا هستیم.
همه چیزمان خراب و نابود شده شده و بنابراین از نظر من به عنوان یک زن جوان لبنانی یا بطورکلی یک زن جوان، برای همه دنیا، کسی مانند لی کوان یو ضروری است. کسی که دنیا را بفهمد و بتواند عقاید سیاسی و سیستم های متفاوت را تفسیرکند.”

نمایشگاه آثار هنرمند لبنانی، مجموعه ای از تصاویر رهبر سابق سنگاپور در گالری سنا در سنگاپور، تا تاریخ ۲۶ ماه آوریل در معرض بازدید است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟