Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیدنی؛ نمایشگاه تصاویر روی جلد کتابهای عامه پسند

سیدنی؛ نمایشگاه تصاویر روی جلد کتابهای عامه پسند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پر زرق و برق، جسورانه و تحریک آمیز، اینها ویژگی جلد کتاب های تصویری عامه پسند به نمایش درآمده در نمایشگاه «داستانهای عامه پسند محرمانه» در سیدنی

آگهی

پر زرق و برق، جسورانه و تحریک آمیز، اینها ویژگی جلد کتاب های تصویری عامه پسند به نمایش درآمده در نمایشگاه «داستانهای عامه پسند محرمانه» در سیدنی استرالیاست.

در ژوئیه ۱۹۴۰ دولت استرالیا با کمبود دلار آمریکا مواجه شد و مجموعه مقرراتی از جمله ممنوعیت ورود کتابهای تصویری یا کمیک آمریکایی با موضوع جرم و جنایت و کتاب های عشقی را به اجرا گذاشت. ناشران استرالیایی از فرصت استفاده کردند و کتابهای تصویری عامه پسند وطنی را وارد بازار کتاب کردند.

پیتر دویل، نویسنده جنایی و سرپرست این نمایشگاه در کتابخانه ایالتی نیوساوت ولز می گوید: «بحث این بود که چرا ما باید این زباله های ذهنی را از آمریکا خریداری کنیم؟ ما بخوبی می توانیم این زباله های ذهنی را در اینجا در استرالیا تولید کنیم و آنها امکان آن را داشتند که اینها را تولید کنند.»

راشل فرانکز سرپرست کتابخانه ایالتی با اشاره به اینکه شخصیت زن در این کارها مانند همیشه کلیشه ای است می گوید: «در این کارها زنان افسونگر، فربه، بلوند و پر زرق و برق ظاهر می شدند.»

با رشد صنعت، نگرانی درباره محتوای کتاب ها افزایش یافت اما ناشران موفق شدند با حرکت در محدوده قانون، مانع سانسور کتابها شوند.

پیتر دویلی می افزاید: «آنها برای انتشار عنوانهای سکسی تر با هم رقابت می کردند بدون آنکه باعث ایجاد مشکلی واقعی از طرف پلیس یا سانسور شوند.»

هنگامی که مقررات منع ورود کتابهای تصویری یا کمیک آمریکایی برداشته شد و همچین با ظهور تلویزیونها، صنعت کتابهای تصویری عامه پسند استرالیا هم افول کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟