Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کریسمس در کاخ موزه «ناجی تتنی» بوداپست

کریسمس در کاخ موزه «ناجی تتنی» بوداپست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ موزه ناجی تِتِنی بوداپست درهای خود را به روی گروهی از هنرمندان گشوده تا ۲۶ درخت کریسمس قصر را هماهنگ با اتاقهای آن تزئین کنند.

آگهی

کریسمس کم کم به کاخ موزه ناجی تِتِنی بوداپست، یکی از ممتازترین نمونه های معماری باروک مجارستان می آید.

این کاخ، هر ساله درهای خود را به روی گروهی از هنرمندان می گشاید تا ۲۶ درخت کریسمس قصر را تزئین کرده و هر یک را هماهنگ با فضای یکی از اتاقهای این ملک بیارایند.

ناتالیا گیولای یکی از هنرمندان امسال است. او می گوید: «روکوکو، دوره مورد علاقه من است. شیوه زندگی راحت، ثروت، تجمل و سبک پوشاکی با ابهت. من یکی از درخت ها را با پرهای لک لک مارابوی صورتی تزئین کردم. این پرهای پر رمز و راز همیشه گران و با وقارند و بخوبی به مبلمان روکوکو می آیند. کبوتر سپید هم که در هنرهای مذهبی نماد روح القدس، عشق و صلح است.»

هنرمند دیگر، سارا گینک، اتاق باروک قصر را برای تزئین درخت خود در نظر گرفته و از میان ویژگی های بارز هنر باروک، زنانگی را برگزیده است.

سارا گینک می گوید: «لذت گرایی افراطی و دکوراسیون فاخر اواخر دوران باروک در تزئینات درخت دیده می شود. گلهای ادریسی نماد زنانگی هستند و گلسنگ های صورتی کمرنگ نماد لذت پرستی. برای تزئین درخت از میخک هم استفاده کردم. وصل کردن دانه به دانه میخک ها با سیم کار دشواری بود. میخک نماد کریسمس است. استشمام بوی کاج و میخک با هم لذت بخش است.»

درخت دیگری با روزنامه ها تزئین شده است. در واقع با جلد مجله های قدیمی زنان. آنها مچاله و نقره ای شده اند. از سیم ظرفشویی هم به عنوان گوی های تزئینی استفاده شده و از گره زدن چند سیم برق معمولی، ستاره درست شده است.

این درخت های کریسمس تا چهارم ژانویه ۲۰۱۵ در معرض دید عموم قرار خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟