Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گشایش ساختمان جدید تآتر مارینسکی در سن پترزبورگ

با همکاری
گشایش ساختمان جدید تآتر مارینسکی در سن پترزبورگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اپرا و باله “هو ایز هو” هنگام گشایش دومین تآتر و مرکز آموزش باله مارینسکی در سن پترزبورگ به اجرا درآمد.

سالن اپرای مارینسکی در مرکز یک مجموعه فرهنگی ایجاد شده که در نوع خود در جهان بزرگترین است. این مرکز مورد ستایش یک رهبر ارکستر معتبر و پر جاذبه عصر ما یعنی والری گرگیوو است.

والری گرگیوو: “ما صاحب یک سالن اپرای با شکوه برای جوانان هنرمندمان شده ایم. یک جایگاه عظیم که نه ظرف دو سه سال آینده، بلکه طی سه تا پنج ماه آینده محل به صحنه آمدن نه تنها هنرمندان مشهور بلکه بالرین های جوان و تازه واردان نیز خواهد بود. البته نامداران هنر برنامه های زیادی خواهند داشت، اما برنامه جوانان بیشتر خواهد بود. همچنین فرصت بزرگی برای خواننده های اپراست.”

این تآتر و مرکز آموزش باله توسط شرکتی که رئیس آن معمار نامدار، جک دیاموند است، طراحی و اجرا شده است.

جک دیاموند: “سن پترزبورگ، شهر تاریخی عظیمی است با ثباتی شگفت انگیز و معماری تحسین برانگیز نئو کلاسیک. خیابان ها و کلیساها و کلیساهای جامع شهر با طرح هایی غریب توانسته اند عناصر متضادی از این معماری را در هم بیامیزند. من قصد ندارم در ثبات شگفت انگیز شهرسازی سن پترزبورک شکافی ایجاد کنم، بلکه درصدد ادامه آن هستم.”

جک دیاموند می افزاید: “ساختمان این مرکز برای کارهای جدی است اما اما مرکزی برای تفریح و بازی نیز هست. وقتی وارد راهرو ها و سرسرا ها و نیز راه پله های عجیب و غریب می شوید، همه محلی برای تنفس و گرد]مایی حضار و تماشاگران است. معماری سالن متفاوت است، مردم هم خود را در تالار اجرا و هم در احساس راحتی یک اتاق نشیمن احساس می کنند.”

مهمان سه مراسم افتتاحیه این مرکز، تنور مشهور اسپانیایی پلاسیدو دومینگو بود. او می گوید: “رویدادهای زیادی ظرف این سه روز اتفاق افتاده و من خوش افبال بودم که در مراسم گش نیزایش با شکوه مرکز مارینسکی شرکت داشتم. من همچنین سه اجرا داشتم و امروز در مرکز قدیمی مارینسکی خواندم. برای من افتخار بزرگی است، زیرا تعداد کمی هنرمند خارجی برای اجرا دعوت شده بودند.”

پلاسیدو دومینگو سپس می افزاید: “حقیقت اینست که حتی اکنون که اینجا را ترک می کنم، به دنبال بازگشت به اینجا هستم.”

جک دیاموند معمار مرکز هنری مارینسکی: “بودجه اینجا توسط حکومت مرکزی تامین شده است. فکر می کنم این خیلی الهام بخش می تواند باشد که در یک کشور حکومت اهمیت میراث فرهنگی را درک می کند. آنچه ما را از حیوان متمایز می کند هنر است. آنچه روان انسان را به بالاترین جایگاه بر می کشد هنر است، و این چیزی است که روسیه آنرا درک کرده است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا