زندگی آنا نیکول اسمیت بروی صحنه می رود

با همکاری
زندگی آنا نیکول اسمیت بروی صحنه می رود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زندگی آنا نیکول مثل یک فیلمنامه بود. سینه هایش را با جراحی پلاستیک بزرگ کرده بود. عکسهای عریان، نمایش های استریپ تیز، برنامه های تلویزیونی، دعواهای حقوقی، ورشکستگی و مرگ زودرس.

اپرای سلطنتی لندن داستان زندگی آنا نیکول را به روی صحنه آورده است.

نخستین شوهر او شانزده ساله و دومین همسرش هشتاد و نه ساله بود. متن نویس اپرا می گوید:

“ آدم بسیار عجیبی بود. چیزی زیبا و غریب در ارتباط با عروجش به شهرت وجود داشت… و چیزی تکان دهنده در مورد پایان غم انگیز زندگیش. مسئله از آنجا شروع شد که او برای تصاحب اموال شوهر سابقش ده سال از این دادگاه به آن دادگاه رفت… و در آخر هم چیزی نصیبش نشد.”

چطور می توان زندگی این بخش جدانشدنی رسانه ها را نشان داد؟ این زن خودساخته که سقوطش نمادی از معضلات زندگی کنونی همه ما است. چه موسیقی و چه زبانی برای آن مناسب تر است؟

اشعار این اپرا مملو از کلمات رکیک است و در آن اشارات زیادی به موزیکالها و موسیقی پاپ شده است. زبان بسیار جنجال برانگیز آن در ابیات و ریتم های تند قرار گرفته است. موزیک آن هم به همین سبک است..درواقع برخوردی است از نتهای تند موزیک و زبانی مشابه آن.

موزیک این اپرا مخلوطی است از پاپ، سل، آر اند بی و جاز. آنتونیو پاپانو، رهبر ارکستر اپرا می گوید:

“ تلفظ کلمات برای خوانندگان مشکل است زیرا باید با لهجه آمریکایی صداهایی بسازند که مناسب آنها باشد. در مراحلی باید مثل موزیک پاپ آزاد و راحت بخوانند و در لحظاتی دیگر بسیار اپرایی. آنا نیکول در بخشهای اپرایی آن باید مثل اپرای توسکا بخواند.”

آنا نیکول اسمیت یک اسطوره بود، یک مانکن که بعنوان یک جاذبه جنسی عرضه شد. می گفت عزم او “تجاوز به رویای آمریکا” است. در آخر، در فقر، در سی و نه سالگی از مصرف بیش از حد داروی مخدر جان سپرد.

پاپانو می گوید: “مادر آنا نیکول کفته است از کودکانتان مواظبت کنید چون دنیای خطرناکی است. من آن را به نوع دیگری می گویم. درست است، خطر زیاد است اما باید خطر کرد… کار بسیار خطرناکی است… دنیای ماجراها که به آن زندگی می گوییم…وحشتناک است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا