Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تضعیف ۲۰ درصدی ریال مقابل دلار پس از حمله حماس به اسرائیل؛ یورو در بازار تهران رکورد تاریخی ثبت کرد

ویترین مغازه یک صرافی
ویترین مغازه یک صرافی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با افزایش احتمال دامنه‌دارتر شدن جنگ در خاورمیانه، ریالِ ایران در جریان معاملات روز سه‌شنبه نیز شاهد نوسان نرخ در برابر ارزهای عمده از جمله دلار آمریکا، یورو و درهم امارات بود.

آگهی

هر درهم امارات در جریان داد و ستدهای ظهر امروز تا ۱۶ هزار و ۳۶۰ تومان صعود کرد که هزار و ۱۰ تومان بالاتر از نرخ پایانی مبادلات عصر دوشنبه بازار آزاد تهران بود. 

با توجه به این که نرخ مبادله هر دلار آمریکا مقابل درهم امارات ۳.۶۷ است، سقف نرخ فروش دلار آمریکا در بازار تهران به ۶۰ هزار تومان (۳.۶۷*۱۶۳۶۰) رسید. 

بر همین اساس، هر دلار آمریکا که روز دوشنبه به ۵۸ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده بود، طی خرید و فروش‌های ظهر سه‌شنبه با جهش ۲ درصدی تا ۵۹ هزار و ۶۰۰ تومان بالا رفت که به منزله افت ۱۹.۶۷ درصدی ریال طی ۴ ماه گذشته و از زمان حمله حماس به خاک اسرائیل است.

همزمان، هر یورو نیز در بازار آزاد تهران تا ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت و رکوردی تاریخی بر جا گذاشت. پیشتر و در جریان مبادلات ۷ اسفند ۱۴۰۱، هر یورو اوج تاریخی ۶۳ هزار و ۶۶۰ تومانی را ثبت کرده بود و دلار نیز تا ۶۰ هزار و ۱۵۰ تومان پیشروی کرده بود. 

البته طی معاملات عصر سه‌شنبه و در پی مداخله بازارساز بانک مرکزی ایران که در آستانه ثبت نرخ ۶۰ هزار تومانی دلار رخ داد، نرخ درهم قدری کاش یافت و ارز اماراتی نوسان در مرز ۱۶ هزار تومان را آغاز کرد. این عقب‌نشینی موجب شد تا نرخ دلار ابتدا تا ۵۸ هزار تومان پایین آمد ولی سپس تا ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان بالا رفت و به نوسان در همین محدوده ادامه داد. 

یورو هم عصر سه‌شنبه در محدوده ۶۳ تا ۶۳ هزار و ۴۰۰ تومان نوسان کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

همزمانی افزایش ۳.۵۸ دلاری نرخ جهانی هر اونس طلا (۲۰۳۷ دلار) با نوسان نرخ ارز در بازار تهران موجب شد تا بهای هر قطعه تمام سکه طلا ظهر سه‌شنبه تا ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یابد و سپس تا ۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پایین آید. 

سکه طلایِ طرح امامی مبادلات روز دوشنبه بازار تهران را با رقم ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به پایان رسانده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه نسبت به حملات احتمالی آمریکا به ایران واکنش نشان داد

افزایش قیمت طلا، یورو و پوند؛ دلار چقدر افت می‌کند؟

قیمت نفت به اوج خود در ۵۰ روز اخیر رسید؛ عوامل پشت پرده‌ای که به آن دامن می‌زنند؛ کدامند؟