Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فوتبال برای دوستی؛ جایزه‌ای که میان همه شرکت‌کنندگان تقسیم شد

فوتبال برای دوستی؛ جایزه‌ای که میان همه شرکت‌کنندگان تقسیم شد
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«آموزش حرفه‌ای با ویدئوهایی از سراسر دنیا، در کنار حضور مهمانان ویژهٔ این دوره، از جمله روبرتو کارلوس، ستارهٔ برزیلی سبب شد بچه‌هایی که از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا آمده بودند مهارت‌های تازه‌ای بیاموزند.»

آگهی

هشتمین فصل برنامهٔ ورزشی-فرهنگی شرکت گازپرام برای نوجوانان، با نام «فوتبال برای دوستی» با شرکتِ بیش از یک میلیون نفر و برگزاری رویدادهای مختلفِ آنلاین به پایان رسید.

برنامهٔ امسال به‌خاطر بیماری همه‌گیر، راهی دنیای دیجیتال شد تا بچه‌های بیشتری در سراسر جهان بتوانند در آن شرکت کنند. آنها توانستند تجربیات خود را با بقیه در میان بگذارند و همزمان ارزش‌های انسانی نظیر صلح و دوستی و برابری را تمرین کنند.

نوجوانان حاضر، با پشتیبانیِ نمایندگانی از آموزشگاه‌های فوتبال و روزنامه‌نگاران ورزشی، در ۵۰ رویداد مختلف شرکت کردند و در زمینهٔ‌ آموزش فوتبال به‌شکل آنلاین رکورد تازه‌ای ثبت شد. آموزش حرفه‌ای با ویدئوهایی از سراسر دنیا، در کنار حضور مهمانان ویژهٔ این دوره، از جمله روبرتو کارلوس، ستارهٔ برزیل و سفیر برنامهٔ فوتبال برای دوستی، سبب شد بچه‌هایی که از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا آمده بودند مهارت‌های تازه‌ای بیاموزند.

در نهایت مسابقات قهرمانی فوتبال به‌شکل آنلاین برگزار شد. یک اپلیکیشن ویژه طراحی شد تا بچه‌هایی از کشورهای مختلف بتوانند تیم‌ تشکیل بدهند و با هم بازی کنند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

ریچ ویلیامز، سفیر برنامهٔ فوتبال برای دوستی دربارهٔ قابلیتهای این اپلیکیشن موبایل می‌گوید: «امکان این هست که بازیکنان را مطابق سلیقهٔ خود تنظیم کنید. مثلا اگر بخواهید می‌توانید موی آنها را به رنگ پرچم کشورتان دربیاورید. دیگر اینکه قدرت‌های فوق‌العاده هم داریم. می‌توانید با سرعتی بالاتر از بقیه بدوید یا حتی وقتی دروازه‌بان هستید امکانش هست که دیواره‌ای دفاعی در دروازه بکارید تا حریف نتواند گل بزند. اپلیکیشن جالبی است و همهٔ بچه‌های دنیا می‌توانند با آن سرگرم شوند.»

مراسم قرعه‌کشی مسابقات در استودیویی زیبا با یک مجری سرزنده و مهمانان ویژه برگزار شد و صدها شرکت‌کنندهٔ مسابقات توانستند دوستان و هم‌تیمی‌هایی از سراسر دنیا پیدا کنند. در مسابقات آنلاین رقابت تنگاتنگی وجود داشت و گرچه تیم «گرانولار سالاماندر» برنده شد،‌ ازآنجاکه دوستی‌های زیادی در این مسابقات شکل گرفته بود جایزهٔ اصلی بین تمامی شرکت‌کنندگان تقسیم شد.

ریچ ویلیامز، سفیر برنامهٔ فوتبال برای دوستی دربارهٔ تلفیق بازی‌ها به‌شکل مجازی و واقعی می‌گوید:‌ «به‌نظرم این کار کوششی است برای پیوند دادن دو دنیای مجازی و واقعی تا بتوان در شرایطی نظیر شرایط امسال، افراد بیشتری را در این برنامه شرکت داد. از طرف دیگر اگر نتایج خوبی داشته باشد، بچه‌های بیشتری هم خواهند توانست در برنامه‌های آينده شرکت کنند. و این کاری است که می‌خواهیم در سال ۲۰۲۱ انجام بدهیم و امیدواریم که موفق بشود.»

برنامهٔ فوتبال برای دوستی از آغازش در سال ۲۰۱۳ تا کنون هزاران دختر و پسر را از ملیّت‌های مختلف گردهم آورده و توانسته بیش از ۶ میلیون طرفدار و حامی پیدا کند. برگزارکنندگان این برنامه اینک با پشتیبانی سازمان‌های ورزشی نظیر فیفا، یوفا و کمیتهٔ بین‌المللی المپیک امیدوارند که این برنامه و ارزش‌های اصیل آن را در سال آینده توسعه بدهند، حال چه در زمین فوتبال چه در دنیای دیجیتال.

هم‌رسانی این مطلب