Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فوتبال برای دوستی؛ رکوردشکنی شمار ملیت‌های حاضر

فوتبال برای دوستی؛ رکوردشکنی شمار ملیت‌های حاضر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بازرسان موسسه گینس تأیید کردند که شرکت‌کنندگان از ۵۷ کشور مختلف آمده‌‌اند.

آگهی

فوتبال ورزش محبوب بسیاری از بچه‌ها است. تعدادی از کودکان و نوجوانان علاقمند این ورزش امسال در برنامه فوتبال برای دوستی در مادرید شرکت کردند. این رویداد بین‌المللی از سال ۲۰۱۳ از سوی موسسه گازپرام برگزار می‌شود.

تقویت تنوع فرهنگی و ملیتی یکی از نکات برجستهٔ این رویداد ورزشی است. برگزارکنندگان فوتبال برای دوستی امسال تلاش داشتند با دعوت کردنِ کودکانی از بیشترین ملیت‌های ممکن رکوردی جهانی در این زمینه ثبت کنند.

برای ثبت این رکوردتازه حضور کودکانی از ۵۰ ملیت نیاز بود و بازرسان موسسه گینس تأیید کردند که شرکت‌کنندگان از ۵۷ کشور مختلف آمده‌‌اند.

آنا لوئیز اورفورد‌، از موسسه ثبت رکورد گینس می‌گوید‌: «خاص بودنِ این کار نشان می‌دهد که همه می‌توانند در ثبت یک رکورد سهیم باشند؛ قد بلند‌ یا کوتاه، کم سن یا نوجوان،‌ دختر یا پسر. مهم نیست که کشورهایتان چندان دوست نیستند. می‌توانید اینجا با هم فوتبال بازی کنید.»

روز شنبه همه در مرکز مادرید جمع شدند تا شاهد فینال این بازی‌ها باشند. بعد از یک بازی نفسگیر و برابر، ضربات پنالتی برنده را تعیین کرد.

جایزه تیم برنده را روبرتو کارلوس، ستاره اسبق رئال مادرید اهدا کرد. او می‌گوید اگر زمان کودکی‌اش چنین بختی داشت خیلی چیزها برایش تغییر می‌کرد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روبرتو کارلوس می‌گوید: «بیشتر می‌آموختم و خیلی زودتر به تیم‌ ملی و تیمهای باشگاهی بزرگ راه پیدا می‌کردم. بچه‌های امروز امکاناتی را دارند که ما در اختیار نداشتیم و آنها باید نهایت استفاده را از این امکانات ببرند.»

بازندگان دلشکسته با دلجویی اعضای تیم برنده احساس بهتری پیدا می‌کنند و این تصویری است فوق‌العاده که به زیبایی هدف این برنامه فرهنگی ورزشی را نشان می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

«اَبَرزنان»؛ آکادمی فوتبال دختران نوجوان در بولیوی

سومین گردهمایی "فوتبال برای دوستی" در برلین