Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مجمع تجارت آفریقا-اروپا؛ افزایش سرمایه گذاری در آفریقا

مجمع تجارت آفریقا-اروپا؛ افزایش سرمایه گذاری در آفریقا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چگونگی ایجاد شغل های بیشتر و پایدار موضوع اصلی مجمع تجارت آفریقا-اروپا در بروکسل بود که رهبران، تجار و مدافعان جامعه مدنی را گرد هم آورد.

آگهی

چگونگی ایجاد شغل های بیشتر و پایدار موضوع اصلی مجمع تجارت آفریقا-اروپا در بروکسل بود که رهبران، تجار و مدافعان جامعه مدنی را گرد هم آورد.

یکی از جدیدترین ابزارهایی که توسط کمیسیون اروپا ارائه شده بدنبال مدل جدیدی برای ارتقاء مشارکت بخش خصوصی است تا سال ۲۰۳۰ به اهداف توسعه پایدار جهانی دست یابد.

روبرتو ریدولفی مدیر رشد و توسعه پایدار کمیسیون اروپا می گوید: «برنامه سرمایه گذاری خارجی حاوی سه ستون است: یکی سرمایه گذاری است تا ریسک سرمایه گذاری برای حضور در مناطق گوناگون و ایجاد شغل کاهش یابد. دومی کمک های فنی است برای آماده سازی و کمک به محیط های کسب و کار برای اینکه سرمایه گذاری فضای بهتری داشته باشد. و ستون سوم مشارکت در گفتگوی سیاسی است که به مسئله حقوق بشر، حکمرانی خوب و مبارزه با فساد مربوط می شود.»

به موازات کمک های سنتی برای توسعه، اتحادیه اروپا ۳.۳۵ میلیارد یورو را تا سال ۲۰۲۰ سرمایه گذاری می کند و تلاش دارد تا سرمایه گذاری در آفریقا را تا ۴۴ میلیارد یورو افزایش دهد. اتحادیه افریقا یکی از شرکای اصلی است که از این رویکرد استقبال کرده است.

آمینا ابو زید، کمیسیونر اتحادیه آفریقا در حوزه انرژی و زیرساخت می گوید: «برای اینکه قادر باشیم بین شکاف مالی و شکاف فنی در بحث زیربناها در آفریقا پل بزنیم نیازمند مشارکت همه طرف ها و قطعا مشارکت بخش عمومی و خصوصی هستیم. مشارکت بخش خصوصی کلید این برنامه هاست.»

برای بخش خصوصی، تضمین های مالی می توانند سپری در برابر خطرات فعلی در اقتصاد ناپایدار کنونی ایجاد کنند. بزرگترین فدراسیون کارفرمایان در فرانسه این شرایط را فرصتی برای استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در آفریقا می داند.

پیر گتز رئیس فدراسیون تجارت فرانسه می گوید: «کار کردن با تجار و بویژه شرکت های کوچک و متوسط پایه اصلی برنامه جذابی است که ما باید بین اروپا و آفریقا گسترش دهیم. وقتی شما سود تولید می کنید می توانید برای مردمتان و آموزش آنها سرمایه گذاری کنید و شرکت های پایدار با افق دراز مدت را توسعه دهید.»

جلسه این انجمن در جریان برنامه «روزهای توسعه اروپا» برگزار شد تا ارتباطات و ایده هایی برای نشست سران اتحادیه آفریقا و اروپا در ماه نوامبر آینده فراهم آورد.

ساحل عاج این رویداد را برگزار می کند و از نظر دانیل دانکن کارافرینی محلی و بین المللی نیاز به تقویت دارند.

دانیل دانکن معاون رئیس جمهوری ساعل عاج می گوید: «ما خواهان حضور بیشتر بخش خصوصی در کشورمان هستیم زیرا بخش عمومی ناتوان و ضعیف است. باید فضایی از کسب و کار ایجاد شود تا شرکت های بیشتری در کشور ایجاد شوند و با شرکت های دیگر ارتباط بگیرند. نه فقط برای ایجاد شغل بلکه برای انتقال دانش کاربردی کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه.»

آموزش و دیجیتالی کردن نقش اص
لی را در ایجاد شغل در مدل اقتصادی مدرن دارند. ربکا استرومایر بنیانگذار آموزش دیجتالی برای آفریقا می گوید سرمایه انسانی باید در این رویکرد جدید با اهمیت انگاشته شود.

ربکا استرومایر می افزاید: «آفریقا از نظر منابع بویژه منابع انسانی بسیار غنی است. اگر شما جمعیتی تحصیل کرده داشته باشید آنها می توانند مهارت ها را بیاموزند. به نظر من خیلی خیلی مهم است که دولت به زیرساخت ها توجه کند و اطمینان حاصل کند که همه به اینترنت دسترسی داشته باشند. این یک حق انسانی است که هزینه های آن کم و قابل دسترس است.»

سرمایه گذاری پایدار به معنای انتقال به اقتصاد سبز می باشد که همزمان به معنای دسترسی به انرژی ارزان است.

سینی نافو مذاکره کننده ارشد در موضع تغییرات اقلیمی در آفریقا می گوید: «آفریقا دارای بالاترین و بزرگترین پتانسیل ها برای انرژی های تجدید پذیر است اما در عین حال کمترین دسترسی را به انرژی دارد. بنابراین در آفریقا فرصت هایی برای پر کردن شکاف ها و مشارکت معنا دار در توسعه پایدار و تغییرات اقلیمی وجود دارد. »

بحث های مهمی درباره آینده قاره آفریقا در جریان است. به گزارش بانک جهانی، گروه توسعه آفریقا و مجمع جهانی اقتصاد انتظار می رود جمعیت این قاره تا سال ۲۰۳۵ حدود ۷۰ درصد (۴۵۰ میلیون نفر) رشد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن