Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مراکش در نمایشگاه چشم انداز برتر جین پاریس؛ لباسهای جین محیط زیستی

مراکش در نمایشگاه چشم انداز برتر جین پاریس؛ لباسهای جین محیط زیستی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چرا مراکش در صنعت مدرن تولید «جین» پیشرو و مهم شده است؟ برنامه «ساخت مراکش» برای پاسخ دادن به این سوال به نمایشگاه «چشم انداز برتر جین ۲۰۱۷» رفته است.

آگهی

فراتر از مد و روند تولید، خلاقیت حرف اول را در اولین نمایشگاه «چشم انداز برتر جین ۲۰۱۷» پاریس می زند.

مراکش که بعنوان مهمترین تولید کننده منسوجات در آفریقا شناخته می شود، یکی از مهمترین شرکت کنندگان این نمایشگاه است.

چرا مراکش در صنعت مدرن تولید «جین» پیشرو و مهم شده است؟

لباسهای «جین» از دوره های مختلف مد و از مد افتادن ها در طی سالهای متمادی نجات یافته و با وجود رقابت شدید در این عرصه همچنان با ماست.

غرفه داران از ۱۹ کشور دنیا در نمایشگاه چشم انداز برتر جین امسال در پاریس شرکت کرده اند.

روند تکامل، کشف حوزه های تازه صنعت مد، الهام گرفتن، نوآوری و فناوری تولید جین مقاومتر در آینده موضوع اصلی این دوره نمایشگاه «چشم انداز برتر جین» بود.

مراکش بعنوان مطرح ترین کشور در صنعت نساجی و چرم در آفریقا در نمایشگاه امسال حضور قابل توجهی داشت. سیزده درصد غرفه داران از تولید کنندگان و صادرکنندگان مراکشی بودند که توسط مرکز صادرات این کشور انتخاب شدند.

از سال ۲۰۱۵، فعالان صنعت جین از سازندگان لوازم جانبی و تولیدکنندگان تا دوزندگان و بخش شستشو در این کشور تحت رهبری صنف جین مراکش مشغول بکار هستند.

سرژ چوچانا، مدیر صنف جین مراکش می گوید: «صنف ما دو هدف دارد: اول بهبود جین مراکشی برای حضور بیشتر در بازارهای بین المللی و آنچه امروز از آن بی بهره هستیم و دوم توسعه راه حل هایی برای کم کردن آلودگی های این صنعت برای محیط زیست و تمیزتر کردن آن.»

تولیدکنندگان منسوجات جنس جین یا دنیم در مراکش به سوی سبز شدن پیش می روند.

گروه نیوواش، خط تولید جدیدی در صنعت جین را با نام «کوآلا» بوسیله تکنولوژی جدید راه اندازی کرده است. آلودگی کمتر برای محیط زیست اولویت این خط تولید و هدف آن تولید جین های مقاوم تر است.

زکریا قطاس، مدیر بازاریابی گروه نیوواش دراینباره می گوید: «ما مجموعه ای در این نمایشگاه عرضه کرده ایم که به طبیعت و انسان احترام می گذارد. مجموعه ای که با استفاده از فناوری از روند شستشوی زیست محیطی استفاده می کند. این چیزی است که ما آنرا نوآوری زیست محیطی می نامیم.»

تولید جین از آلوده ترین صنعت های منسوجات است. آژانس توسعه و سرمایه گذاری مراکش برای بالا بردن حساسیت ها نسبت به تولید پاک تر «جین» با همکاری فرانسوآ گیربو، طراح مد فرانسوی مجموعه جدیدی را طراحی و تولید کرده اند. این مجموعه با نام « پاک کردن سیاره» بر روی بازیافت جین و استفاده از لیزر تمرکز دارد.

مدیر تولید این محصول می گوید: «من فکر می کنم مراکش فهمیده است که باید در این زمینه حرکتی انجام داد. و ما فرصت آغاز این پروژه را در نمایشگاه تغییرات آب و هوایی در مراکش پیدا کردیم. موضوع اصلی این کار بازگشت است و این اولین عرضه این پروژه است. ما کارهای مفیدی توسط ماشینهای لیزر انجام دادیم و به نظرم این راه حل بزودی جواب خواهد داد.»

رولند بومانوآر، مدیر گروه فرانسوی بومانوآر می گوید: « ما از سال ۱۹۹۵ با مراکش کار می کنیم زیرا روند رشد این کشور در زمینه فناوری و تحول سریع برای ما جالب توجه بوده است.»

هفت درصد از تولید ناخالص داخلی مراکش از صنعت منسوجات تهیه می شود.
بطور مثال درآمد این کشور در سال ۲۰۱۶ از صادرات نساجی به ۳.۵ میلیارد دلار رسید.

هدف مراکش این است که تا سال ۲۰۲۵ محصول جین صد در صد پایدار تولید کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است