برگزاری پنجمین دوره رقابتهای حرفه ای جوانان اروپایی در گوتنبرگ

برگزاری پنجمین دوره رقابتهای حرفه ای جوانان اروپایی در گوتنبرگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جوانان از ۳۰ کشور جهان در شهر گوتنبرگ جمع شده اند تا در پنجمین دوره رقابتهای موسوم به «یورو اسکلیز» شرکت کنند.

آگهی

جوانان از ۳۰ کشور جهان در شهر گوتنبرگ جمع شده اند تا در پنجمین دوره رقابتهای موسوم به «یورو اسکلیز» شرکت کنند. این رقابتها برای جوانان اروپایی زیر ۲۵ سال است. هر کدام از این جوانان در کشور خود در حرفه ای قهرمان هستند و باید با دیگر حریفان اروپایی خود رقابت کنند.

هوبرت رومر، رییس این مسابقات می گوید: «۴۹۲ نفر در ۴۲ مسابقه، در زمینه ای که در آن مهارت دارند با دیگران رقابت می کنند.»

روسیه تنها چهار سال پیش به سازمان مهارتهای جهانی پیوست و امسال بزرگترین تیم از این کشور در این رقابتها شرکت کرده بود. کشورهای دیگر مثل اسپانیا و پرتغال از سالهای دهه ۵۰ میلادی در این مسابقات حضور دارند.

یکی از مسئولان این رقابتها می گوید: «از نظر اروپایی ها این مسابقات خیلی مهم است، چون گام مهمی برای آماده شدن برای مسابقات جهانی است که قرار است در سال ۲۰۱۷ در ابوظبی و در سال ۲۰۱۹ در قازان روسیه برگزار شود. این رقابت ها این امکان را نیز فراهم می کند که تا حد امکان اطلاعات جمع آوری و مهارتهای تازه ای آموخته شود که شرکت کننده با خود به خانه اش می آورد.»

در این مسابقات مثل مسابقات ورزشی، شروع و پایان برنامه ریزی شده است. سرعت از همه چیز مهم تر است. مقررات بسیار سخت است و شرکت کنندگان سه روز سخت کار می کنند و اجازه ندارند هنگام کارکردن با کسی حرف بزنند. یک کلمه کافی است که از مسابقه اخراج شوند.

یکی از شرکت کنندگان می گوید: «استرس خیلی زیاد است چون مردم رد می شوند و کارشناس ها کارمان را زیرنظر می گیرند و خیلی احساس فشار می کنیم. گاهی کارکردن خیلی مشکل می شود بنابراین سعی می کنم به هیچ چیز توجه نکنم و حواسم را جمع کنم و با تمرکز و در آرامش، به کارم ادامه بدهم.»

برای هر مهارت تیم داوران مخصوص وجود دارد. داوران تک تک حرکات را زیر نظر دارند و قواعد داوری برای هر مهارت خاص فرق می کند، اما نکته مشترک همه آنها این است که کوچکترین جزئیات اهمیت دارد.

دانستن زبان انگلیسی، مهارتی است که همه باید بلد باشند. برخی از شرکت کنندگان پیش از اینکه به اینجا بیایند دوره های فشرده زبان انگلیسی را می گذرانند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان می گوید: «برای من شرکت در “یورواسکیلز” فرصتی است برای یادگیری چیزهای تازه و تبادل تجربیات با شرکت کننده های دیگر. همه دخترهایی که اینجا هستند خیلی ماهرند و از هر کدامشان می شود چیزی یاد گرفت.»

شرکت کنندگان در مسابقات یورو اسکیلز بخت زیادی برای یافتن شغل دارند.

۷۰ هزار کارفرما در حوزه های مختلف، طی سه روز برگزاری این مسابقات، برای یافتن کارمند، از آن بازدید کرده اند. تیم روسیه امسال پنج مدال به خانه برد، چهار مدال طلا و یک مدال برنز. بیشترین تعداد مدال به اتریش رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن