Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرمایه گذاری بخش خصوصی برای استخراج معادن در ماداگاسکار

سرمایه گذاری بخش خصوصی برای استخراج معادن در ماداگاسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرکت بزرگ بین المللی ریو تینتو با بودجه ۸۰۰ میلیون دلاری از هشت سال پیش در ناحیه فور دوفن در جنوب شرقی ماداگاسکار در محیطی به وسعت ۲۸۰۰ هکتار سرمایه گذاری کرده…

آگهی

شرکت بزرگ بین المللی ریو تینتو با بودجه ۸۰۰ میلیون دلاری از هشت سال پیش در ناحیه فور دوفن در جنوب شرقی ماداگاسکار در محیطی به وسعت ۲۸۰۰ هکتار سرمایه گذاری کرده است. هر ساله بیش از ۳۰۰ هزار تن ایلمنیت از این معدن استخراج می شود.

ژان پاسکال والیاریمنانا، زمین شناس، می گوید: «اینجا ما ایلمنیت استخراج می کنیم. ایلمنیت از خانواده تیتان است و در تهیه رنگدانه سفید در تولید رنگ استفاده می شود. برای نمونه در رنگرزی کاغذ کاربرد دارد. همچنین در ساخت فلز تیتانیوم برای صنعت هوانوردی از آن سود می جویند.»

در همین حال راه اندازی این پروژه که با همکاری دولت، بخش خصوصی و ناحیه فور دوفن انجام می شود چشم انداز اقتصاد محلی را دگرگون ساخته است.

نای فانجا راکوتومالالا، رییس پروژه شرکت مواد معدنی ماداگاسکار موسوم به QMM درباره تغییرات بوجود آمده می گوید: «برای اینکه نتیجه پروژه در بهترین حالت ممکن مطلوب باشد، در بخشهای امنیت عمومی، سلامت، آموزش، مهارتهای حرفه ای، رشد شرکتهای کوچک و متوسط سرمایه گذاری شده است.»

همزمان با راه اندازی این پروژه در این ناحیه، ۳۵۰ شرکت تازه تاسیس شد. از سوی دیگر بهره برداری از معدن باعث جذب نیروی کار محلی نیز شده است. برای جابجایی آسانتر بار نیز جاده و بندری تازه افتتاح شده است.

این شرکت با کمک گرفتن از جنگلی محافظت شده با وسعت ۲۳۰ هکتار و ایجاد گلخانه ای برای ترمیم تدریجی ناحیه، روشی نوین برای استخراج معدن در نظر گرفته است. رعایت مسائل زیست محیطی از شرایط مهم راه اندازی چنین برنامه های اقتصادی در ماداگاسکار است.

بخش معدن داری به عنوان یکی از اهرمهای بزرگ اقتصادی برای پیشرفت کشور در نظر گرفته می شود. در این میان می توان برای نمونه به پروژه استخراج نیکل و کبالت اشاره کرد.

وزیر معادن و نفت ماداگاسکار در اینباره می گوید: «ما ظرفیت استخراج ۱۰۰ میلیون تن بوکسیت و ۶۰۰ میلیون تن آهن را داریم. وجود این معدنها و قابلیت استخراج آنها اثبات شده است.»

در همین حال باید به معادن طلا، سنگهای قیمتی و و اورانیوم نیز اشاره کرد.

رییس شرکت مواد معدنی ماداگاسکار درباره رقابت در جذب سرمایه گذاران می گوید: «ما در رقابت با چندین کشور آفریقایی، آسیایی و جاهای دیگر هستیم. بنابراین باید کادرهایی با روحیه رقابتی داشته باشیم که بتوانند سرمایه گذاران جدی و دراز مدت را جذب کنند.»

دولت ماداگاسکار در نظر دارد بزودی قوانین تازه ای را برای استخراج معادن وضع کند. این قوانین شامل اصلاحاتی در زمینه پرداخت مالیات نیز هست.

وزیر معادن و نفت ماداگاسکار در اینباره می افزاید: «باید سریع باشیم اما عجله نکنیم. برای تهیه مقررات معادن که هم به توسعه کشور کمک کند و هم در دراز مدت کارآیی داشته باشد، باید همه دیدگاهها را در نظر بگیریم.»

هدفهای برنامه ریزان بر سه دسته است: جذب سرمایه گذاران، رشد اقتصادی کشور و رعایت مسائل زیست محیطی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است