Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

راهنمای میشلن: رستوران های ستاره دار مجار قیمت منطقی تری دارند

راهنمای میشلن: رستوران های ستاره دار مجار قیمت منطقی تری دارند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت لاستیک سازی میشلن هر سال کتاب راهنمای رستوران های خود که به ارزیابی کیفیت غذای رستوران ها و نشان دادن آنها با ستاره اختصاص دارد را چاپ می کند

آگهی

شرکت لاستیک سازی میشلن هر سال کتاب راهنمای رستوران های خود که به ارزیابی کیفیت غذای رستوران ها و نشان دادن آنها با ستاره اختصاص دارد را چاپ می کند. در سال جاری در این کتاب به ارزیابی ۶۰۰ رستوران ستاره دار پرداخته شده است.

رستوران «اونیکس» در بوداپست از جمله مراکزی است که برای اولین بار صاحب یک ستاره شده است. در حال حاضر در مجارستان ۵ رستوران ستاره دار فعالیت دارند.

کاتالین پینتر، مدیر رستوران اونیکس می گوید: «یک رستوران پس از آنکه صاحب یک ستاره شد کاری که باید بکند اینست که به کیفیت مواد مورد استفاده توجه زیادی داشته باشد. بدین ترتیب شما سختگیری بیشتری پیدا می کنید، مواد اولیه گرانتر خریداری می کنید و همکاران خود را برای گذراندن بهترین دوره های آموزشی به جاهای دیگر می فرستید.»

در اروپا تعداد رستورانهای صاحب ستاره در کتاب راهنمای میشلن از ۲۴۲ در سال ۲۰۰۶ به ۵۱۹ رستوران در سال جاری میلادی افزایش یافته است.

الکساندرا سالایی بورویسکی، معاون شهردار بوداپست گفت: «از زمانی که بوداپست صاحب رستورانهای دارای ستاره در کتاب راهنمای میشلن شده بیش از پیش گردشگران به این رستورانهای عالی می آیند. در مقایسه با استانداردهای بین المللی این رستورانها قیمتهای منطقی دارند.»

در نسخه سال ۲۰۱۶ کتاب راهنمای میشلن ۵۴ رستوران جدید صاحب یک ستاره شده اند. در این کتاب راهنما علاوه بر رستورانها به معرفی هتلها نیز پرداخته می شود.

بئاتریس آسبوت، خبرنگار یورونیوز در بوداپست گفت: «بیش از یکصد سال پیش برادران میشلن اولین کتاب راهنمای خود در فرانسه را منتشر کردند. آن زمان در این راهنما هتلها و رستورانها با هدف افزایش میزان تقاضا برای لاستیک اتومبیل به رانندگان معرفی می شدند. امروز راهنمای میشلن به یک کتاب مرجع با اعتبار در دنیا تبدیل شده است. دهها سرآشپز مطرح در جهان برای قرارگرفتن در این کتاب راهنما تلاش زیادی می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد