حضور اولین شرکت آمریکایی در کوبا پس از ۵۷ سال

حضور اولین شرکت آمریکایی در کوبا پس از ۵۷ سال
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت آمریکایی «استاروود»، که در صنعت هتلداری فعالیت می کند، در یک توافق تاریخی با مقامات کوبا برای بازگشایی چندین هتل در پایتخت این کشور سرمایه گذاری

آگهی

شرکت آمریکایی «استاروود»، که در صنعت هتلداری فعالیت می کند، در یک توافق تاریخی با مقامات کوبا برای بازگشایی چندین هتل در پایتخت این کشور سرمایه گذاری خواهد کرد. استاروود نخستین شرکت هتلداری آمریکایی است که پس از انقلاب سال ۱۹۵۹ کوبا، وارد این کشور می شود.

در حال حاضر زیرساختهای ضعیف توریسم کوبا در مواجهه با موج گسترده گردشگری در این کشور که پس از برقراری دوباره رابطه با آمریکا جهشی ناگهانی داشته، تحت فشار است. قیمت ۶۳ هزار اتاق موجود در هتلهای هاوانا، سرسام آور است و معمولا از ماهها قبل رزرو شده اند.

سال گذشته بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار گردشگر از کوبا دیدن کردند که نسبت به سال قبل از آن ۱۷.۴ درصد افزایش نشان می دهد.

مدیر بخش فعالیتهای شرکت استاروود در آمریکای لاتین می گوید: «ما بسیار خوشحالیم که اعلام کنیم استاروود نخستین شرکت هتلداری در کوبا خواهد بود. ما دو نوع هتل در هاوانا راه اندازی خواهیم کرد، یکی تحت یک مجموعه لوکس و دیگری برای مجموعه ساده چهارستاره ای که داریم.»

همزمان با استاروود، آژانس مسافرتی بوکینگ دات کام نیز موفق به بستن قراردادی با مقامات کوبا شده است. این وب سایت به مسافران آمریکایی که قصد سفر به کوبا را دارند این امکان را می دهد که محل اقامت خود را به صورت آنلاین رزو و هزینه آن را پرداخت کنند. کاری که پیش تر تنها از طریق آژانسها و تورهای مسافرتی ممکن بود.

مدیر بخش فعالیتهای آمریکای لاتین شرکت استاروود می گوید: «می توانید ببینید که هاوانا کاملا پر است. آنها بیشتر از ۴ میلیون گردشگر در سال دارند و امسال با توجه به درخواست برای افزایش روزانه بیش از ۱۰۰ پرواز از آمریکا به این شهر، بیشتر هم خواهد شد، اتفاقی که اگر بیافتد، به وضوح شمار مسافران به هاوانا و کوبا بسرعت بالا می روند.»

شرکت آمریکایی ایر بی اند بی که وبسایتی واسطه بین متقاضیان و عرضه کنندگان اتاق برای اجاره است، از آوریل ۲۰۱۵ و اعلام برقراری روابط دیپلماتیک میان آمریکا و کوبا، به سامانه ای برای شهروندان هاوانا تبدیل شده است تا اتاقهای خود را به متقاضیان سفر به این شهر عرضه کنند. این خدمات تا روز یکشنبه تنها برای شهروندان آمریکا در دسترس بود. این شرکت روز یکشنبه اعلام کرد که هم اکنون متقاضیان سفر به کوبا از تمام نقاط جهان می توانند از امکانات این وب سایت برای سفر به کوبا استفاده کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد