Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خشم کارکنان ایرفرانس از برنامه حذف مشاغل این شرکت

خشم کارکنان ایرفرانس از برنامه حذف مشاغل این شرکت
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با انتشار خبر حذف ۲ هزار و ۹۰۰ نفر از نیروی کار شرکت هواپیمایی ایرفرانس طی دو سال آینده در راستای اجرای یک برنامه تجدیدساختار، صدها تن از کارکنان این

آگهی

با انتشار خبر حذف ۲ هزار و ۹۰۰ نفر از نیروی کار شرکت هواپیمایی ایرفرانس طی دو سال آینده در راستای اجرای یک برنامه تجدیدساختار، صدها تن از کارکنان این شرکت هواپیمایی به نشانه اعتراض به جلسه کمیته مرکزی شرکت هجوم آوردند و عده ای از مسئولان رده بالای این کمپانی را مورد تعرض فیزیکی قرار دادند.

زاویه بروزتا، مدیر منابع انسانی از جمله کسانی بود که مورد حمله قرار گرفت و مجبور به فرار از صحنه درگیری شد. شرکت ایرفرانس بلافاصله و در واکنش به این تعرضات اعلام کرد علیه افراد مهاجم شکایت خواهد کرد.

کورو ملباسن، کارمند ایرفرانس گفت: «اضافه حقوق بسیار کمی داریم. شغل و فعالیت ما به رسمیت شناخته نمی شود. تقاضای ما اینست که آقای دوژونیاک، مدیرعامل، شرکت را ترک کند. از زمانی که وی اینجاست آزار زیادی به ما رسانده و هیچ منفعتی هم نداشته. او تنها برای دفاع از منافع سهامداران اینجاست. وی به وضعیت کارکنان رسیدگی نمی کند.»

کارمند دیگر ایرفرانس در واکنش می گوید: «از ما می خواهند بیشتر کار کنیم. پیش از این با اجرای برنامه قبلی از همه نیروی خود استفاده کردیم. کار بیشتر کردیم اما حقوقمان اندکی کاهش یافت. اکنون از ما می خواهند که بازهم بیشتر کار کنیم. با این رویه از بین میرویم.»

ایرفرانس در راستای اجرای طرح افزایش بهره وری و توسعه خود در نظر دارد ۳۰۰ خلبان، ۹۰۰ نفر از مهمانداران و خدمه پرواز و هزار و ۷۰۰ نفر از پرسنل اداری خود را از کار برکنار کند. این تصمیم زمانی اتخاذ شد که مذاکرات بین سندیکاها و مدیریت این شرکت درباره نحوه اجرای این طرح به بن بست رسید. با وجود این براساس آخرین گزارشها مدیریت ایرفرانس آمادگی خود را برای از سرگیری مذاکرات اعلام کرده است.

علاوه بر حذف مشاغل، تا سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۴ فروند از ۱۰۷ فروند هواپیمای موجود در ناوگان ایرفرانس از سرویس خارج خواهد شد. همچنین از تعداد پروازهای ۲۲ مسیر این شرکت کاسته خواهد شد و در نهایت تا سال ۲۰۱۷، فعالیت پنج خط این کمپانی در هند و جنوب شرق آسیا متوقف خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنت دیرینه اعتراضات صنفی در فرانسه

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت