Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بارسلون؛ زندگی هوشمند در شهر هوشمند

بارسلون؛ زندگی هوشمند در شهر هوشمند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نام بارسلون یادآور بزرگترین رویداد دنیای فناوری گوشی های هوشمند است: کنگره جهانی موبایل مسلما زندگی بدون گوش های همراه هوشمند برای هیچکدام از ما

آگهی

نام بارسلون یادآور بزرگترین رویداد دنیای فناوری گوشی های هوشمند است: کنگره جهانی موبایل
مسلما زندگی بدون گوش های همراه هوشمند برای هیچکدام از ما قابل تصور نیست. مقامات شهری بارسلون در تلاشند تا ایده “شهر هوشمند” را در اینجا توسعه دهد.

شهر بارسلون سال گذشته میلادی بعنوان پایتخت نوآوری در اروپا شناخته شد. بارسلون چگونه با ترغیب نوآوری و گسترش فناوریهای جدید می تواند به شهری هوشمند بدل شود؟

شهروندان در قلب برنامه شهر هوشمند قرار دارند. آنتونی ویوز، معاون شهرداری بارسلون در این باره می گوید:«به نظر می رسد تا کنون، به این موضوع که فناوریهای موجود چگونه می توانند زندگی ساده تری را برای شهروندان فراهم کنند، به اندازه کافی فکر نشده است. مثلا اینترنت، تنها نحوه ارتباط ما با یکدیگر را تغییر داده است اما سبک زندگی مان را عوض نکرده است. ابزار پرقدرتی چون اینترنت و تمام فناوری های مرتبط با آن، در واقع یک نوع شیوه تفکر است، می تواند زندگی ما را هم تغییر دهد.»

طرح موسوم به ۲۲@ بارسلون، پروژه نوآوری در چند منطقه شهری است که هدفش تغییر کاربری ساختمان قدیمی به مرکزی برای فناوری اطلاعات است. قرار است مرکز “اینترنت، نوآوری در همه چیز” توسط شرکت سیسکو و شهرداری به راه بیفتد. این مرکز از گسترش نگرشهای ابتکاری حمایت می کند و بدنبال راهبردهایی برای ایجاد شهرهایی متناسب با نیازهای آینده است.

خوان بلانکو، مدیر توسعه بازرگانی شرکت سیسکو می گوید: «شرکتهای فناوری می خواهند در جاهایی حضور داشت باشند که نوآوری وجود دارد و بارسلون یکی از این شهرهاست. دیدگاهی که در این شهر نسبت به استفاده از فناوریهای ارتباطات و اینترنت در مدیریت شهری وجود دارد، با دیدگاه ما (شرکت سیسکو) یکی است. هدف مرکز “اینترنت، نوآوری در همه چیز” هم این است که راه حلهای جدید را توسعه دهد، آنها را در بارسلون آزمایش کند و به مشتریانش در سراسر دنیا نشان دهد.»

مرحله بعدی پروژه این مرکز، طراحی خدماتی برای شهرهای آینده با استفاده از نرم افزار کامپیوتری “آدوب آکروبات” (Adobe) است. یکی از پروژه های اولیه استفاده از ادوب آکروبات بسته خوشامد گویی است.

کارمن سان امرتریو، مدیر بازاریابی دیجیتال آدوب سیستم در ایبریا می گوید: «ایده صلی بسته خوشامدگویی این است که گردشگرانی را که برای بازدید از بارسلون به اینجا می آیند، دسته بندی کنیم و به این ترتیب اطلاعاتی مورد نیازشان را در زمان واقعی در اختیار آنها قرار دهیم و آنها را بیشتر جذب شهر کنیم.»

در دنیایی که مدام در حال تغییر است، شکوفا شدن این مرکز در بارسلون، فرصتهای اقتصادی جدیدی را هم در این شهر ایجاد می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است