Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شکوفایی انقلاب دیجیتال در لتونی

شکوفایی انقلاب دیجیتال در لتونی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکتهای تجاری خرد و متوسط در لتونی با انجام فعالیتهای نوآورانه در زمینه اقتصاد دیجیتال، تخصصهای خود را به چهار گوشه جهان ارائه می کنند. شرکت

شرکتهای تجاری خرد و متوسط در لتونی با انجام فعالیتهای نوآورانه در زمینه اقتصاد دیجیتال، تخصصهای خود را به چهار گوشه جهان ارائه می کنند.

شرکت “اینفوگرام” در ریگا، پایتخت جمهوری لتونی براساس ایده ای ساده راه اندازی شده است: مصورسازی داده ها (data vizalisation). کاربران می توانند بر اساس داده های خود، بطور رایگان نمودار یا گرافیکهای رایانه ای ترسیم کنند. افراد حرفه ای هم می توانند با پرداخت مبلغی، از گزینه های پیشرفته تر برای ترسیم نمودارهای رایانه ای برخوردار شوند.

این شرکت نوپا سه سال پیش تاسیس شد. در حال حاضر، ۳۵ کارمند از ۱۲ ملیت مختلف در آن کار می کنند. شرکت اینفوگرام شعبه ای هم در سان فرانسیسکو دارد و بتازگی یک سایت در برزیل را هم خریداری کرده است.

اولدیس لیترتز، یکی از سه بنیانگذار شرکت در مورد خدماتی که اینفوگرم ارائه می کند، می گوید: «ما اولین شرکت در سراسر دنیا هستیم که این خدمات را ارائه می کنیم. در حال حاضر دو میلیون مشتری در سراسر دنیا داریم و پتانسیل بازارمان را برای ۱۰ سال آینده، ۱۰۰ میلیون کاربر برآورد می کنیم.»

هدف شرکت این بوده که با افزودن زبانهای مختلف به چارچوب نرم افزاریش، جهانی شود. سرمایه اولیه شرکت، معادل یک میلیون و پانصد هزار یورو را دو صندوق سرمایه گذاری در آلمان و بریتانیا تامین کرده اند.

آقای لیترتز می گوید که ارتباط با سرمایه گذاران بین المللی باعث شده است که “اینفوگرام” بتواند از مهارت کسانی که در شرکتهای بزرگ اینترنتی نظیر گوگل کار می کنند، بهره بگیرد. وی می افزاید: «مهمتر از جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران، ارتباط و دانشی بود که آنها به هیات مدیره آورند. به کمک آنها توانستیم تیم اجرایی مان را از شرکتهای بین المللی دیگر و کسانی که در شرکت “گوگل” کار می کنند، انتخاب کنیم.»

امکانات بالقوه اقتصاد دیجیتال در اروپا بسیار وسیع است و می تواند معادل دهها میلیارد یورو در رشد اقتصادی اروپا نقش داشته باشد، از این رو یکی از چالشهای بزرگ شرکتهای تجاری کوچک و متوسط در قاره سبز، رویارویی با انقلاب دیجیتال است. اما آیا شرکتهای تجاری می توانند تمام بخت خود را در این بازار بیازمایند؟ چگونه می توان هم در این انقلاب دیجیتال شرکت کرد و هم کارآفرین بود؟

رینیس زیتمانیس، نماینده لتونی در “قهرمانان دیجیتال” در کمیسیون اروپاست. “قهرمانان دیجیتال” سفیرانی هستند که بنا بر “دستور کار دیجیتال” تلاش می کنند تا استفاده از فناوری های دیجیتال را برای رشد اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بین شهروندان رواج دهند.

آقای زیتمانیس در مورد مولفه هایی که در موفقیت شرکتهای دست اندرکار در حوزه اقتصاد دیجیتال دخیل هستند، گوید که این شرکتها باید فعالیت خود را به یک موضوع خاص محدود کنند. وی می افزاید: «بازار دیجیتال، بازار بسیار بزرگی است، اما با تمرکز بر یک موضوع خاص. چیزی که ارزش داشته باشد و مشتری بتواند بآسانی با آن کار کند. خصوصیت سومی هم لازم است: کالایی که ارائه می کنید باید جدید باشد و چیزی نباشد که از قبل در بازار وجود داشته است. این سه ویژگی با هم بازار اروپا و تمام دنیا را برای شما باز خواهد کرد.»

اما اگر قصد دارید شرکتی تجاری ایجاد کنید که صرفا در حوزه دیجیتال فعالیت می کند، یا اینکه بخواهید شرکت خود را به شرکتی اینترنتی تبدیل کنید، نیاز به مقررات و قوانینی را برای راه اندازی دارید.

آقای زیتمانیس دراین باره می گوید: «اولین چیزی که باید بدانید این است که مدیریت در این شرکتها، مدیریت هرمی نیست. بیشتر شبیه کار گروهی است. باید به حرفهای کارمندانتان گوش کنید، و ذهنی باز نسبت به ایده های جدید داشته باشید. باید در تیم خود از کسانی استفاده کنید که مهارتهای دیجیتال و ایده هایی در این زمینه دارند. باید به نظرات مشتریانتان هم گوش کنید.»

کلید موفقیت شرکت نوپای “اینفوگرام” چیست. اولدیس لیترتز در پاسخ می گوید: «از نظر من، کلید موفقیت، جهانی فکر کردن است . می توان از هر جای اروپا، شرکتی جهانی تاسیس کرد.»

https://infogr.am/

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟