Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توسعه اقتصاد سبز در نوتردام

توسعه اقتصاد سبز در نوتردام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روتردام، شهری که بطور سنتی در قلب صنعت هلند قرار دارد، در سالهای اخیر در بخش های مختلفی همچون فرهنگ، طراحی و گردشگری سرمایه گذاری کرده است و اکنون در حال انجام فعالیتهایی در بخش محیط زیست است. این شهر، امسال میزبان نشست «فناوریهای پاک» سال ۲۰۱۴ میلادی بود.

مجریان پروژه هایی از تمام بخش های مرتبط با فناوریهای پاک، در نشست نوتردام شرکت کردند. آنها به دنبال یافتن سرمایه گذاران جدیدی برای پروژه هایشان بودند.

ایزابل شیرمر، سرمایه گذار و مشاور ارشد می گوید: «این بخشی است که سرمایه گذاران آن رنج زیادی را متحمل شده اند. طی سالهای اخیر سرمایه گذاری های زیادی در این بخش انجام شد و اکنون بسیاری از پروژه های حرفه ای که راه اندازی شده اند، به دنبال منابع مالی بیشتری هستند.»

حدود پنجاه شرکت کارآفرین در این نشست شرکت کردند و هر کدام از آنها حدود شش دقیقه فرصت داشتند تا پروژه ها و میزان سودآوریشان را معرفی کنند.

بارت ون دن برگ، مدیر توسعه و بازرگانی شرکت «هیت ماتریکس» می گوید: «موضوع درباره پول زیادی است که مصرف کنندگان می توانند آن را ذخیره کنند بویژه از طریق صرفه جویی در مصرف انرژی و با استفاده از شکل های جدید الکتریسیته و فناوریهای نوین.»

یکی از موضوعات اصلی این نشست، جایگزینی اقتصاد چرخه ای بجای اقتصاد خطی بوده است . منظور از اقتصاد خطی شیوه ای از تولید و مصرف است که باعث ایجاد زباله و زیان مالی بسیار می شود. شرکت کنندگان به دنبال راه اندازی یک اقتصاد سبز بودند.

فرد ون بنینگن می گوید: «من عاشق سبزم؛ سبز رنگ دلار است و البته در کسب و کار، شما باید بتوانید فناوری های نوین را با مدل های ابتکاری کسب و کار بخوبی ترکیب کنید.»

حسگرهای “بو” در بندر نوتردام

بندر روتردام فعالیتهای متناسب با اقتصاد سبز را توسعه داده است. در این بندر، بینی های هوشمندی (سیستم های استنشاق الکترونیکی) در منطقه ای به وسعت چهل کیلومتر نصب شده اند. کشتی های گشت زنی نیز به این امکانات مجهز شده اند. هدف از این کار کنترل و شناسایی تمام بوهای ناخوشایند و خطرناک است.

ماریل ون دیشک، مدیر این پروژه می گوید: «این تکنولوژی مثل یک سیستم هشدار دهنده است و زمانی که اتفاقی روی می دهد، ما را بسرعت آگاه می کند و باعث می شود صنایع و شرکتها بسیار سریعتر واکنش نشان دهند.»

او می افزاید: «در این سیستم چهار نوع حسگر مختلف استفاده شده که کاری شبیه اثر انگشت انجام می دهند و با مرکزی که تمام نمونه های اثرانگشت را ذخیره کرده مرتبط هستند. به کمک اطلاعات این مرکز، می توان این اثر انگشت ها را مقایسه کرد و گفت هر کدام مربوط به چه نوع گازی است.»

این تجهیزات هم اکنون در اعماق دریا در منطقه ای که چهارمین بندر بزرگ جهان واقع است و همچنین روی تاسیسات پل روتردام نصب شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است