Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

انرژی های تجدید پذیر و مشکل تعهدات سیاسی کشورها

انرژی های تجدید پذیر و مشکل تعهدات سیاسی کشورها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بهره وری انرژی، مسئله امروز بشر است. پرسش آنست که چطور می توان بدون توافق سیاسی میان کشورها درباره انرژی های آینده، بویژه در مورد کاهش انتشار دی اکسید کربن، پیشرفتی داشت؟

بیش از یکصد متخصص بین المللی در اواخر اکتبر برای همفکری در این زمینه در آستانه پایتخت قزاقستان دور هم جمع شده بودند تا درباره چالش جهانی برای داشتن انرژی های پاک تر و مسائل مانند آن گفتگو کنند.

الکس ایگنتیوف، از موسسه تحقیقات انرژی های جایگزین دانشگاه هوستون می گوید: «ما برای رشد اقتصادی باید تنوع انرژی های قابل استفاده را افزایش دهیم و این چالش و مشکل فعلی ماست. تا سال ۲۰۵۰ میلادی باید قابلیت استفاده از انرژی الکتریکی را به دو برابر وضعیت فعلی برسانیم.»

در ارتباط با کاهش انتشار دی اکسید کربن، بیش از پیش شاهد اراده قوی تر سیاسی خصوصا در اروپا هستیم اما بزرگترین آلوده کننده ها هنوز باقی می مانند.

کریس هانسن از شرکت آی اچ اس (IHS) می گوید: «چالش اصلی مشخص است و می توان بسادگی به آن اشاره کرد. آمریکا می گوید، اگر چین اقدامی نکند ما کار جدیی نمی توانیم انجام دهیم و چین می گوید، آمریکا علت اصلی مشکلات است و ما می خواهیم مانند آنها تهاجمی رفتار کنیم. امیدوارم حال که آمریکا و اروپا تعهد پایداری از خود برای مبارزه با افزایش کربن نشان داده اند، بتوانیم شاهد نتایج بهتری در سیاستگذاری ها باشیم.»

آستانه پایتخت قزاقستان برای سال ۲۰۱۷ میلادی میزبان یک نمایشگاه بزرگ بین المللی برای انرژی های آینده خواهد بود. آیدار مارات، مدیر ارشد نمایشگاه آستانه می گوید: «موضوع ما انرژی های آینده است و قصد ما فقط این نیست که فن آوری هایی را به نمایش بگذاریم که انرژی تجدید پذیر تولید و یا بهره وری انرژی را افزایش می دهند، ما می خواهیم که این تکنولوژی ها را در ساختمان ها بکار ببریم، همانند صفحات خورشیدی تولید برق، توربین های بادی، باطری های زمین گرمایی و فن آوری هایی از این دست که به صرفه جویی انرژی در ساختمان ها بیانجامد.»

راپیل روشیبایوف، کمیسیونر نمایشگاه ۲۰۱۷ آستانه می گوید: «موضوع نمایشگاه ما، بسیاری از کشورها را جذب خود کرده بخاطر اینکه کشورهای جهان واقعا درباره موضوع انرژی نگران هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن