Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کازان، میزبان اونیورسیداد

کازان، میزبان اونیورسیداد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شهر کازان روسیه میزبان بیست و هفتمین اونیورسیداد، بازیهای تابستانی دانشجویان است.

بازیهایی که میزبان بیش از ده هزار دانشجویی است که از 160 کشور می آیند و در 27 رشته ورزشی با هم به رقابت می پردازند. روسیه با میزبانی این بازیها می خواهد بخشی از قابلیتهایش برای میزبانی المپیک زمستانی سوچی را برخ مسئولان المپیک بکشد.

مدیر اجرایی این بازیها می گوید: “ مراسم افتتاحیه این بازیها اهمیت زیادی برایمان داشت نزدیک به دو سال و نیم روی آن کار کردیم، بسیاری از همکارانمان روی این بازیها کار کردند. آنچه که امروز بروی سن بردیم انعکاسی از روسیه امروز است. روسیه امروز، تاتارستان و شهر کازان. موسیقی، متون ویدئو خاص این افتتاحیه تنظیم شده بود. برای اولین بار این موسیقی در سراسر جهان بروی سن می رود.”

هزاران نفر از روی سکوهای استادیوم کازان مراسم افتتاحیه را دنبال کردند.

به گفته منابع رسمی، روسیه نزدیک به 5 میلیارد یورو برای این مسابقات هزینه کرده است. مبلغی که رکوردی است یگانه برای اونیورسیداد. تنها چینیها در سال 2011 برای این بازیها هزینه ای بیشتری کردند. وزیر ورزش روسیه درمورد هزینه های مصرف شده در این بازیها می گوید: “ پولها بیشتر برای ساخت بناهای ورزشی مورد استفاده قرار گرفت. هم چنین در همین زمینه فرودگاهی و راههای ارتباطی فرودگاه با شهر ساخته شد. جاده ساختیم و ایستگاههای مترو را افزایش دادیم. مردم شهر پیشتر از این تسهیلات استفاده می کنند. البته از همه مهمتر ساخت بناهای ماندگار ورزشی است.”

مسئولان روس باور دارند که این بازیها آزمایشی برای سوچی است. “ اقدامات امنیتی زیادی انجام شده است. استادیومها در نظارت کامل قرار دارند. این بازیها درسهای زیادی برای بازیهای المپیک زمستانی به ما می دهد. برنامه ریزی ما در سیستم حمل و نقل را بهبود می دهد. سازو کارهای بلیط فروشی هم کمک زیادی به ما می کند. با این بازیها بنوعی به پیشواز سوچی می رویم.” معاون فدراسیون بین المللی بازیهای دانشجویی می گوید از اینکه به مسئولان روس اعتماد کرده خوشحال است.

وی می گوید: “پس از اقامت چند روزه می گویم که از همه چیزها راضیم. این مسابقات در سطح بالایی برگزار می شود. کمیته برگزاری و داوطلبانی که کمک زیادی می کنند. تا امروز این مسابقات در بهترین شرایط برگزار شده است.”

برخی از رشته های ورزشی برای اولین بار در این بازیها در بخش مسابقه قرار گرفته اند.

یکی از این رشته ها کشتی با کمربند است که یکی از باستانی ترین رشته های ورزشی است. سرمربی تیم روسیه چگونگی اجرای کشتی با کمربند را نمایش می دهد. قوانین کشتی با کمربند شباهت های زیادی به کشتی های سنتی ایرانی دارد که در خراسان و مازندران همچنان میان ورزشکاران انجام می شود.

اشلی واتسون ژیمناست بریتانیایی هم می خواهد با درخشش در این بازیها رویای خود یعنی شرکت در بازیهای المپیک را عملی کند.
“ تمام ژیمناستها می خواهند در بازیهای المپیک شرکت کنند. به همین دلیل هم تلاشها در اینراه فوق العاده است. پس از پایان تحصیلاتم تمام وقت به تمرین می پردازم تا به بازیهای المپیک راه پیدا کنم. امیدوارم در بازیهای المپیک ریو در برزیل جزو تیم بریتانیا باشم.”

تاریخ نشان داده که شرکت در اونیورسیداد بهترین راه برای راهیابی به بازیهای المپیک است.

یکی از ورزشکاران روسیه می گوید: “متوجه شده ایم که بسیاری از قهرمانان اونیورسیداد معمولا به مقامهای قهرمانی جهانی و رقابتهای المپیک می رسند. این مساله در مورد زنان و مردان مصداقهای بسیاری دارد.”

امسال باردیگر روسها با 20 قهرمان المپیکی شانس زیادی برای فتح اونیورسیداد دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن